SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > SİYASET

Askeri alan projesi 2027’de bitecekmiş
01 Ocak 2016
Habertürk Gazetesi’ne 2015 yılının son röportajını veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu askeri alan projesinin en erken 2027 yılında biteceğini açıkladı. Esenler’deki tüm projeleri halk oylamasıyla yaptıklarını belirten Göksu, askeri alana taşınacak yerlerin hak sahiplerinin hepsiyle de görüştüklerini iddia etti.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Askeri alan projesi 2027’de bitecekmiş
 
Habertürk Gazetesi’ne 2015 yılının son röportajını veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu askeri alan projesinin en erken 2027 yılında biteceğini açıkladı. Esenler’deki tüm projeleri halk oylamasıyla yaptıklarını belirten Göksu, askeri alana taşınacak yerlerin hak sahiplerinin hepsiyle de görüştüklerini iddia etti.
 
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun Yeni Şehir Projesi hakkında Habertürk Gazetesine   yaptığı açıklama şöyle;
 
Sadece ülke çapında değil, dünya ölçeğinde çok iddialı olan bir projeniz var; Yeni Şehir... Esenler'in bir bölümünü devredilen askeri alana taşıma projesi... Nasıl olacak? Kaç konut transfer edilecek? 
 
Esenler, 18.5 kilometrekare. Ancak 500 bin nüfus, bu yüzölçümün 7.4 kilometrekaresinde yaşıyor. Daha önce askeri alan olan ancak şimdi devri yapılan 8.7 kilometrekarelik alana Yeni Şehir kuracağız. Ve halihazırda Esenler'i oluşturan 7.4 kilometrekarenin bir kısmını da bu Yeni Şehre taşıyacağız. 
 
Bu sayede yoğunluğu dağıtmış olacağız. Proje kapsamında 50 bin konut, 250 bin kişi transfer olacak. Transfer ediyoruz ancak boşalan alana yapı yapmıyoruz, Şehir Parkı yapıyoruz. Proje kapsamında bir de Şehir Parkı kuracağız. Bir bölümü yeni şehirde, bir bölümü de eski alanda olacak. Dünyada kentsel dönüşümle üretilmiş birinci, alan itibarıyla üçüncü büyük parkı olacak. Bu park içinde çok özel bir tasarım yapılıyor ve onu bir sonraki aşamada açıklayacağız. Bu parkın içinde dünyada bir ilki oluşturacak iki tane proje var. Bu sadece ağaçların dikildiği bir park olmayacak, tematik, yılda on milyon turistin geleceği bir park olacak. 
 
Yeni Şehir Projesi'nin en son protokol imzaları atılmıştı. Şimdi durum nedir, ne zaman başlayacak proje? 
 
Aslında başladık, plan ve proje çalışmaları devam ediyor. Yeni Şehir, dünya ölçeğinde uluslararası projelerden biri ve dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri. Temel ruhunda yapıların yenilenmesi var ama yenilenirken yeni kurulacak şehirde dört felsefi düşünce var. 
 
Bir tanesi modernleşmenin bizim hayatımıza getirmiş olduğu çok büyük sosyolojik problemler var ve bunların başında büyük şehirlerde kalabalıklar içinde yaşamamıza rağmen yalnızları oynuyoruz. Bunu ortadan kaldıran ve aslında bizim geleneksel kodlarımızda var olan yeni bir sosyalleşme hareketi yapıyoruz ve yalnızlaşmayı ortadan kaldıracağız. Mahalleden daha öte olan sokak kültürünü dirilteceğiz. 
 
Komşuların birbirlerini belli mekânsal alanlarda görebilecekleri bir tasarım ortaya çıkacak. Bu şehrin en temel felsefi adımı yaşayan her insanın komşularıyla beraber sadece mekânı değil bütün atmosferi paylaştıkları bir birlikte yaşam şekli sunması. İkincisi insan fıtratı toprağa yakın olmayı arzular. Bu şehir gökdelenlerden oluşmayacak, yatay mimariyle gelişecek. İnsanların çıkar çıkmaz toprağa ayak basabileceği, belki bazı doğal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ekolojik tasarımı, gerçekten fıtratın ortaya koyduğu değerler üzerine inşa edilmiş bir şehir olacak. Üçüncüsü bu şehir bilgi teknolojilerinin bütün kazanımlarını kullanan bir akıllı şehir olacak ama fark şu olacak: Bilgi teknolojisinin emrinde olan değil, bilgi teknolojisini emrine alan bir şehir olacak. Dördüncüsü ve çok önemlisi bu şehir üzerinde yaşayana yaşam maliyeti getirmeyecek. Yani koruma duvarlarıyla çevrilmiş, site aidatları olan, yüksek faturaları olan bir şehir olmaktan öte, enerjisini kısmen kendi üreten bir şehir olarak tasarlanıyor. Bu şehrin aynı zamanda çok özel bir mimari tasarımı olacak. Bu tasarım biçiminde sokak bir merkez olacak. 
 
Sokağın üzerinde bölgesel tasarımlar ve sonrasında mahalli tasarımlar olacak. Öbek şehirler şeklinde kurgulanacak yani büyük kalabalıklar olmayacak ve her öbek kendi içinde bir ilişki biçimi tanımlayarak ağ oluşturacak. Beş öbek bir mahalleyi oluşturacak. Her öbek kendi içerisinde küçük ölçekte kendi ihtiyaçlarını karşılayacak. Büyük ihtiyaçları mahalle merkezi, daha büyük ölçekli ihtiyaçları şehir merkezi karşılayacak. Bu şehir bir medeniyet tasavvuruyla inşa edilecek yani kimliği olacak. 
 
İnsanlar baktığında bu şehrin hangi medeniyetin izlerini taşıdığını fark edecek. Hatta uçaktan geçerken bile şehrin genel silueti o şehre ait değerleri ortaya koyacak. Yani İslam medeniyeti. Selçuklu mimarisi ya da Osmanlı mimarisi diye bir şey tanımlamak istemiyoruz. Medeniyetin düşünce tarzının fiziksel yansımasını kurgulayacağız. Şehrin kurgu ve inşasında medeniyet tarihçileri, sanat tarihçileri, sosyologlar olacak ve her aşamada bu bilimsel perspektiflerden yararlanacağız. Şu an plan aşamasındayız bitince proje aşamasına geçeceğiz. Burada ilk defa tasarımdan plana geçeceğiz. 
 
Bir yandan yeni şehri yaparken, diğer yandan da eski şehir dönüştürülecek değil mi? 
 
Elbette. Transfer edilecek eski alandan boşalan yerlere bina yapılmayacak. Yeşil alan ve sosyal donatı yapılacak. Her mahallede 20 bin metre alan açıyoruz. Bu alanların ortalarında cami, yeraltı otoparkları, kadın sohbet evleri, çocuk kreşleri, yürüyüş yolları, ağaçlık alanlar, gezinti alanları olacak. Diğer yandan askeri bölge İstanbul'un ulaşım akslarının açılması için kullanılacak. Bütün proje aşaması İBB ile yürütülüyor. Şehir Parkı İstanbul'un parkı olacak. 8.7 milyon metrekare içinde 4 milyon metrekareyi sosyal donatılar için ayırıyoruz. 
 
Kalan 4 milyon metrekarenin sadece 1.6 milyon metrekaresi yapılaşıyor. Kalanlar yol ağları ve yeşil alanlar. Yeni Şehir, vatandaşa kazanım getirecek. Belediye olarak gelir beklentimiz yok. Bu proje Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun himayesinde ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın riyasetinde olan bir proje, biz sekretaryasmı götürüyoruz. 
 
 
'BİNALARIN YÜZDE 85'İ RUHSATSIZ' 
 
"ESENLER'in yüzde 85'i ruhsatsız yapılardan oluşuyor. Bu kaçak yapılar bir iki katlı yapılar değil, altı ile on kat arası değişen yapılar. Çoğu 1999 öncesi yapılan yapılar. Şimdi biz deprem açısından en riski alanı park yapıyoruz. 100 bin bağımsız birimin 25 binini beş yıl içinde dönüştürdük. Geriye kalan 75 bin birimin 50 binini şehir parklarıyla beraber askeri bölgeye transfer ediyoruz, kalan 25 bini de kendi içinde dönüştürüyoruz. 
 
2023 Esenler'inde riskli yapı kalmayacak. Çok hızlı dönüşüyoruz, üç ayda vermiş olduğumuz dönüşüm ruhsatı 740 bina. Bir taraftan mevcut yapı stokumuzu yenilerken bir taraftan insan yüzlü şehir inşa ediyoruz. Yeni şehirde nüfus artmıyor, mevcut nüfus taşınıyor. Topografyaya göre bazı yerlerde dört kat, bazı yerlerde beş, altı kat olacak."
 
 '2017'de başlar 10 yılda biter' 
 
"BÖLGEDE askeri kışlalar var, transferleri biter bitmez proje başlayacak. Gerekli plan izinlerimiz geldi, proje aşamasına başlıyoruz. Büyük bir proje merkezi tutuyoruz. '2023 Esenler' diye. Bütün çalışmalar burada olacak. Maketler görücüye çıkacak ve hızlıca başlanacak. 2016'da etüt çalışmaları biter ve kışla inşaatları başlar. 2017 sonu gibi hedefimiz kazma vurmaktır. 10 yıl içinde tamamlanacak. Binlerce insanla muhatap olacaksınız, hukuki aşamalar var, ortaya koyulan proje özel olsun derdindesiniz, bu yüzden emek gerektiriyor ve kolay değil."
 
Transfer edilecek vatandaşlarla görüşme yapıldı mı? 
 
Bütün görüşmelerimizi yaptık ve bitti. Transfer olacaklarda sorun yok tam tersi transfer edilmeyecek vatandaşlarımız bize kırılıyorlar 'Neden bizi taşımıyorsunuz' diye. Kalan yerler dönüşen yerlere benzetilecek, dolayısıyla sorun olmayacak. Biz bütün projelerimizi halk oylamasıyla yapıyoruz. Her aşamada sandık kuracağız. 
 
Yeni Şehir'e yapılacak konutlar İstanbul'un diğer bölgelerine de açılacak mı? 
 
Hayır ilk etapta dışarıdan kimse buradan ev alamayacak. İlk etaptaki önceliğimiz transfer konutlarının yapılması. Önceliğimiz para kazanmak, konut satmak değil. 
 
Şehir Parkı'na ve Yeni Şehir'e ulaşım nasıl olacak? 
 
Bütün akslar açılacak, bunu İBB çalışıyor. Beşiktaş'tan çıkan, 10 dakika içinde bu parka gelebilecek. Ümraniye'den çıkan yirmi dakikada bu parkta olacak. Bağcılar, Bayrampaşa, Sultangazi, Bahçelievler hepsi gelip bu parkları kullanacak. 4 milyon nüfusa hitap edecek. 
 
Habertürk
 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
ÇAPSIZ SİYASETÇİLER BİZİ SUSTURAMAZ!07 Aralık 2021
AFFETMEK- ÖZELEŞTİRİ- HUKUK- HELALLEŞMEK18 Kasım 2021
HELALLEŞMEK Mİ YOKSA YÜZLEŞMEK Mİ?15 Kasım 2021
Özgür gazeteciyim “susmam susturamazsınız!”03 Kasım 2021
İmam Ekrem’i Ben Yazdım…Kara’yı Bu İşe Katmayın 01 Ekim 2021
Yurt sorununu çözemeyen TBMM Kürt sorununu çözemez22 Eylül 2021
Sen bu iktidara ne kadar daha sessiz kalacaksın?03 Ağustos 2021
CHP BU BAYRAMIN AYIPLISI, KAFATASÇISIDIR21 Temmuz 2021
Sivas şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyorum...01 Temmuz 2021
“Ülkemizin umudu olmak için yola çıktık” 29 Haziran 2021
CHP AKP’leşti yok birbirinden farkı27 Haziran 2021
İBB’den AKP’li İlçe Başkanına kıyak ihale 23 Haziran 2021
Kanlı ve kirli elleriniz kırılsın17 Haziran 2021
Hem ısmarladı, hem parasını istedi16 Haziran 2021
Ercan, İyi yola geçti16 Haziran 2021
Bayraktaroğlu’ndan Göksu’ya sert eleştiri!14 Haziran 2021
Kifayetsiz muhteris ne demek?14 Haziran 2021
Ercan: Tüm görevlerimden istifa ediyorum 12 Haziran 2021
NAZIMI ANMAKTAN KORKAN CHP’LİLER10 Haziran 2021
Eren: 39 ilçe binasının kirasını ödeyeceğim10 Haziran 2021
Devlet-siyaset-mafya ilişkisinin araştırılması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi02 Haziran 2021
HALK DEVRİMCİ YURTSEVERİ UNUTMADI01 Haziran 2021
Kaplan “Böyle belediye yönetilmez”31 Mayıs 2021
Göksu’ya kim beddua etti? 29 Mayıs 2021
Başkan Yardımcısı Gökçebaş istifa etti29 Mayıs 2021
Bardağın boş tarafı….!27 Mayıs 2021
BİZ HELALLEŞMEK DEĞİL HESAPLAŞMAK İSTİYORUZ15 Mayıs 2021
GELECEK DEMOKRATİK SOSYALİZMDİR07 Mayıs 2021
USTA: AZIZ HATIRALARI KARŞISINDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM07 Mayıs 2021
O bildiriye bende imzamı atıyorum…07 Nisan 2021
İBB’DE İŞE GİRMEK- TORPİL- LİYAKAT 26 Mart 2021
Ahlaksızlara tepki koymayanlardan “8 Mart” anması08 Mart 2021
Muhalefet Rehin Üniversiteye Kelepçe -Pranga 05 Ocak 2021
İsyanım CHP Yönetenlerine - "Eline, Beline, Diline Sahip Ol"28 Aralık 2020
CHP’li Sahte Kabadayı Şaban Bak Ben Kimim 07 Aralık 2020
​Ertürk Merkez Partiye Danışman oldu.05 Aralık 2020
Aziz Milletimizin Kıymetli Evlatları;23 Kasım 2020
Muhalefet iktidar olmak ister – Kılıçdaroğlu ne istiyor?14 Kasım 2020
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti30 Ekim 2020
Erkan Baş'tan ve SODEV’den Erdoğan'a "Sen kimsin?"23 Ekim 2020
Siney-i Millet!16 Ekim 2020
İBB Meclisi’nde kavga17 Eylül 2020
CHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısının Oğlu Beni Kandırdı11 Eylül 2020
İyi Bir Ülke Yönetimi mi - Doğalgaz ve Petrolünüz mü?22 Ağustos 2020
CHP’de “Tek yol sağ particilik- Tek yol post ve dost”18 Ağustos 2020
İNCE ve genel merkeze küfreden zavallıları kınıyorum…13 Ağustos 2020
“Ne çabuk unuttunuz” CHP Örgütü birbirini yiyor…06 Ağustos 2020
CHP’de Yeni Parti Meclisi Belli Oldu27 Temmuz 2020
CHP bir genel başkan değil bir “lider” beklemektedir13 Temmuz 2020
Kurultaya Giderken… “Delege Demokrasi Direnişi İçinde Olmalı”12 Temmuz 2020
CHP Kurultayı ve Sosyal Demokrasinin İlkeleri05 Temmuz 2020
Fatih’in Panosu Kurtuluş mu- Kuruluş mu? Bir Acayip Ülkeyiz28 Haziran 2020
Bir Süreliğine Yokum… Pandemi Arası 26 Haziran 2020
CHP’de FETÖ’cü Hayranlığı –Davutoğlu – Babacan Sevdası26 Mayıs 2020
Ersel, Sen “Suyun Altından Saman Yürütürsün”22 Mayıs 2020
Olmadı İmamoğlu… Saraylılara cevap bu değil 15 Mayıs 2020
Halit Çelenk-Deniz-Yusuf – Hüseyin - Zor bir yazı…06 Mayıs 2020
Vazgeçmek zor olsa da vazgeçtim…27 Nisan 2020
Kanayan Toplum Vicdanı – İnfaz Yasası17 Nisan 2020
Virüs Kapitalizmi Yerle Bir Etti –Sosyalistler Direniyor07 Nisan 2020
Sosyal Devlet Olmaya Çağrı! Yarın Değil Hemen Şimdi!26 Mart 2020
Koranavirüsü Yenmek Kolay, Cehaleti Yenmek Zor!!!21 Mart 2020
CHP Esenler gençliği için gezinin ne önemi var19 Şubat 2020
YA DEMOKRASİ YA DA DEMOKRASİ BAŞKA SEÇENEK YOK…06 Şubat 2020
Kalemini ve Kişiliğini Satan Emlakçi- Gazeteci 05 Şubat 2020
Haberimiz Ulusalda Ses Getirdi- Kuzu Gerçekten Dolandırıcı mı? 14 Aralık 2019
Esenler CHP Delegasyonu- Feodal Ağalık25 Kasım 2019
Bay Gazeteci Kaç Paraya, Kaç Paralık İlçe Başkanına Satıldın…02 Kasım 2019
CHP Esenler’den Plaket- Rüşvet- Cemaat- Tarikat Dörtlemesi 11 Eylül 2019
Liyakatsiz Sosyalistler & CHP’liler25 Ağustos 2019
Ekonomik Kriz Bayramı Zehir Etti11 Ağustos 2019
Makyavelizm beyinli Şovenizm kafalı Oportünist BAŞKAN07 Temmuz 2019
Korkusuz Üç Gazetecinin Yazdığı 16 Haziran05 Temmuz 2019
“YUNAN” AKP’yi Bitiren Beş Harfli Kelime 29 Haziran 2019
BAY ÜTEBAY… İmamoğlu’na Konuşulmuşsa Sen Cevap Vereceksin 26 Haziran 2019
Barışın, Kardeşliğin Egemenliğini Kuralım20 Haziran 2019
Esenler İYİ Partili Dörtlü- AKP’nin Dümencileri10 Haziran 2019
Ekrem İmamoğlu Açık Farkla Bir Kez Daha Kazanacak29 Mayıs 2019
Esenlerde Irkçılar İmamoğluna Yunanlı Sloganı Attılar26 Mayıs 2019
Eeyy Göksu Efendi Sen Önce Haddini Bileceksin24 Mayıs 2019
Anne Dünyadır- Anne Vatandır “Her şey güzel olacak “13 Mayıs 2019
Bakırköy'de Bayram Değil Öfke Vardı02 Mayıs 2019
Helalinden Oy - Helalinden İstanbul18 Nisan 2019
İmamoğlu Tamam- Esenler’de İttifaka Oy Vermeyeceğiz28 Mart 2019
İttifaklarınızı Alın Başınıza Çalın… BİZDEN-SİZE OY YOK…28 Şubat 2019
Esenler’in STK’larına Basının Cevabı 24 Şubat 2019
CHP’yi Sağ- Sağı İktidar Yapma Mücadelesi Veriyorlar08 Şubat 2019
CHP Esenler Beşik Gibi Sallanıyor- Yıkıldı Yıkılacak 25 Ocak 2019
CHP’nin Şeyhülislâmcıları – Dinçi Gericileri19 Ocak 2019
Neden Meclis Üyesi Olacaksınız???03 Ocak 2019
Çölaşan-Sirmen-Doğru Bana Çok Şey Öğretti 16 Aralık 2018
CHP’de Paşan ve Feodal Ağababan Varsa ADAYSIN14 Aralık 2018
Başaramazsınız Solu Yok Sayarak, Sağcı Devşirmelerle08 Aralık 2018
Gerçekten bu durum normal bir durum değil27 Kasım 2018
CHP İl ve İlçe Başkanları otoriteye boyun eğmemeli24 Kasım 2018
İnsan Müsveddeleri Ne Kadar Çokmuş Yahu…21 Kasım 2018
CHP Düzene Muhalif Değildir… 31 Ekim 2018
İttifak -İmamın Kayığı- Siyası Mezarlık 24 Ekim 2018
Her Şeye Eyvallah Diyorsan Adam Değilsin17 Ekim 2018
CHP İlçe Başkanı Huzur Toplantısında Neden Konuşmadı…08 Ekim 2018
Ütebay’a Göre Gülmek Devrimci Eylemmiş 14 Eylül 2018
Düzenin Balans Ayarcıları-İkisi de Sol Değil05 Ağustos 2018
Değişmek ve Yenilenmek Devrimcinin Kişiliğidir28 Temmuz 2018
Koltuk Sevdalısı CHP’liler Kötülük Yapıyorsunuz23 Temmuz 2018
Değişim Ama Evrimleşerek Değişim ​21 Temmuz 2018
ŞİMDİLİK ELVEDA DEMOKRASİ!..18 Temmuz 2018
CHP’de Kazanmadan Bölüşenler Rahatsız04 Temmuz 2018
CHP’li Fosillerin El Yordamı- AKP ve MHP26 Haziran 2018
Yerel Basın Kaşık, Çatal Aramaz-Haber Arar10 Haziran 2018
Yoldaş Dediklerim Kıvırtınız…30 Mayıs 2018
Ana Muhalefet Çadırı Karıştı22 Mayıs 2018
Solcular Ezilen Halkların Mücadelesini Verir 19 Mayıs 2018
24 Haziran Sonrası Faturayı Sen Ödeyeceksin08 Mayıs 2018
Yani Dünyanın En Tuhaf Mahlukusunuz30 Nisan 2018
AKP’lilerin, kıblesi ve ABD karşıtlığı 17 Nisan 2018
CHP Esenler İlçe Başkanı Parti Sucu İşlese de “AFERİN” 13 Nisan 2018
Umudu Yarınlara Taşımak Zorundayız…12 Nisan 2018
Olmuşuz Enayi Bir Toplum, Olmuşuz Ahlak Yoksunlarının Kuklası29 Mart 2018
KAFTANCIOĞLU: MÜCADELEYİ BUNDAN SONRA DA SÜRDÜRECEĞİZ21 Mart 2018
CHP “HAYIR” Birleşenlerine Kulak Vermeli16 Mart 2018
Yurtsever Yoldaşım Çare Sen Olacaksın 01 Mart 2018
TÜRKİYE'YE CHP, CHP'YE SOL KANAT19 Şubat 2018
Millilik Yoksulun Hakkını Peşkeş Çekmek Midir? 18 Şubat 2018
"ÖSO’yu donat YPG’yi yarat" kandırıldık diye hava at.30 Ocak 2018
Muhalefet “Ben Savaşa Karşıyım” Diyemez23 Ocak 2018
CANAN, Devrimcidir, Korkusuzdur, Yalnız Değildir.17 Ocak 2018
2018’de yakamızdan düşün…31 Aralık 2017
CHP’nin İçinde Kim Mezhepçi- Ben Değilim…27 Aralık 2017
Bay Ütebay… Ser Vermek Kolay mı zannediyorsun?19 Aralık 2017
Ben Sizi Adalete ve Yüce Örgüte Havale Ettim04 Aralık 2017
CHP’yi sol, solu ise iktidar yapalım…17 Kasım 2017
Eleştirenlere “CİHAT” ilan edenler…03 Kasım 2017
Katil ABD'den dost olmaz…22 Ekim 2017
Sizi Örgütün Vicdanına Havale Ettim12 Ekim 2017
Ben Korkusuz Ve Zor Birisiyim28 Eylül 2017
Hilafet Karanlığı ve İŞİD Kafalılar19 Eylül 2017
Yüreğiniz Yetiyorsa Çıkın Karşıma07 Eylül 2017
CHP Delegesi Bin Defa Düşünmeli23 Ağustos 2017
Her şeyi Usta’dan bekliyorlar 16 Ağustos 2017
AKP’nin Müfredatında “Mustafa Kemal” Yok24 Temmuz 2017
FKF'den 'Cumhuriyet' çağrısı: Bizim davamız Cumhuriyet'tir!23 Temmuz 2017
Kılıçdaroğlu Maltepe’de Tarih Yazdı12 Temmuz 2017
Adalet Yargıç Cüppesi Giymiş AKP Militanları Eli İle Katledilmektedir!17 Haziran 2017
Katlettiğiniz Adaleti Arıyoruz17 Haziran 2017
MİT TIR'ları davasında karar çıktı: CHP'li vekil Enis Berberoğlu tutuklandı14 Haziran 2017
Ahmet İsvan'ın ardından (1)03 Haziran 2017
Düşün artık çocuklarımızın yakasından28 Mayıs 2017
Saray’dan Düğmeye Basıldıysa… 08 Mayıs 2017
CHP Devşirme Aday Arayışını Terk Etmelidir07 Mayıs 2017
Üç Fidanımız Yaşıyor…07 Mayıs 2017
Devrimci Gençlik: Yasaklarınızın hükmü yok, biz kazandık!02 Mayıs 2017
Faşizm İşçi Sınıfını Yendi...30 Nisan 2017
Yolumdan dönüp mahrum mu kalayım!21 Nisan 2017
HAYIR Demeliyiz… Çünkü…31 Mart 2017
AKP Hollanda’dan Daha Beterini Yaptı13 Mart 2017
İktidar yalakası gazeteci müsveddeleri24 Şubat 2017
CANIM ÇOK SIKKIN…NAMUSUN VE ŞEREFİN ÜZERİNE YEMİN12 Şubat 2017
Gelecek HAYIR’ dadır07 Şubat 2017
Bu Zihniyet “İSTİKRAR” Getiremez Ayrıştırır04 Şubat 2017
Faşizmin Ayak Sesleri02 Şubat 2017
Kula Kulluğa HAYIRRRR…25 Ocak 2017
ÜLKENİN TEMELİNE DİNAMİT KONULUYOR...13 Ocak 2017
Ben hayır diyorum… Ya siz…13 Ocak 2017
Başkanlık !!Tek kelimeyle…12 Ocak 2017
Unutmayın… Gazetecilik hep yaşayacak02 Ocak 2017
AnlamadınızBaşkomutan ATATÜRK’Ü24 Aralık 2016
Bir gün ABD’ye bir gün Rusya’ya Bel Bağlamışız21 Aralık 2016
Jölesiz Oda Başkanı Jöleliye Taş Çıkarıyor09 Aralık 2016
Yurtsever ÖğretmenlerimizinGünü…22 Kasım 2016
Yazıyorum Ama İstemeyerek Yazmak Zorunluluğumdan14 Kasım 2016
CHP’nin içindeki Kumpasçılar31 Ekim 2016
Yanlışları Eleştirmezsem,Kendimde Eksiklik Hissediyorum18 Eylül 2016
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Tarık Akan mesajı16 Eylül 2016
Darbeyle adam gibi yüzleşmelisiniz02 Eylül 2016
Darbeyi kazdıkça FETÖ çıkıyor AKP çıkıyor12 Ağustos 2016
Yazacağımız yazılar var sular durulsun hele04 Ağustos 2016
FETO’nun kim olduğunu gördünüz mü?21 Temmuz 2016
Yine terörün altında kaldık…30 Haziran 2016
Erdoğan: Teröristler kadar onurlu olmazsak büyük bir kırılma olur25 Haziran 2016
Meydanı boş buldular “At oynatıyorlar”20 Haziran 2016
Kurşunu bırakan bu dallama…08 Haziran 2016
Kravatlı, Takım Elbiseli Emek Hırsızları06 Haziran 2016
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den İstanbul'un Fethi konusunda sürpriz bir çıkış geldi28 Mayıs 2016
CHP'den Emek Büroları Hamlesi 23 Mayıs 2016
CHP’de Kılıçlar çekildi-Muhalefet bayrak açtı 22 Mayıs 2016
Bak Sen Şu Çın Fikirli Kılıçdaroğlu’nun Planına21 Mayıs 2016
CHP'li Eren Erdem:'Bu Meclis’e yönelik demokrasiye yönelik bir darbedir”20 Mayıs 2016
“Ağabeyimin söyledikleri uygulansaydı bugün çocuklar ve kadınlar ölmeyecekti”18 Mayıs 2016
İsmail Türk MHP Erdoğan’ı Başkan Yapıp 4 Bakanlık Alacak!18 Mayıs 2016
“Geldikleri gibi gidecekler”13 Mayıs 2016
Ben Yok’um Bakırköy’de, Ben Devrimciyim27 Nisan 2016
CHP; Gazi Osman Paşa Örgüt Toplantısını Yaptı16 Nisan 2016
Gaddarlaştık… Vahşileştik!12 Nisan 2016
CHP'li Aksünger'den Davutoğlu'na Kimlik Bilgileri Cevabı12 Nisan 2016
Kılıçdaroğlu'ndan Tepkilere Cevap07 Nisan 2016
Ümit Yurdakul “ Sağlık Yandaş İş Adamlarına Pazarlanıyor.”26 Mart 2016
Soysal “kötü gidişe dur demeliyiz"26 Mart 2016
CHP İstanbul İstiklalde Terörü Kınadı22 Mart 2016
Cahil İle Konuşursan Dönersin Merkebe21 Mart 2016
TİMES ERDOĞAN’I BÖYLE ÇİZDİ09 Mart 2016
Arınç’tan Erdoğan’a... 02 Mart 2016
Nasreddin Hoca İki Eşli Miydi?02 Mart 2016
CHP’li Gök Süleyman Soylu’yu Terletti! 01 Mart 2016
Vahşileşen bu sistemi yıkalım… 22 Şubat 2016
Erdem, “Twitter'ı Engelleyeceğine Terörü Engelle"18 Şubat 2016
Kılıçdaroğlu: Baykal AKP'nin can simidi oldu17 Şubat 2016
Baykal’dan Savaş Çığırtkanlığı!16 Şubat 2016
Yeni AKP Hareketi Doğuyor!15 Şubat 2016
Türkiye 14 yıldır çok kötü yönetildi07 Şubat 2016
Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu belirledi24 Ocak 2016
Göksu çalıştı, AKP Esenler ödülleri aldı19 Ocak 2016
Ütebay PM’ne seçildi19 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu 990 oyla 4. kez Genel Başkan17 Ocak 2016
Yarınların aydınlığını değil karanlığını hazırlıyorlar16 Ocak 2016
Reklamlar meyvesini veriyor08 Ocak 2016
Meclis, Göksu’ya protokol yetkisi verdi07 Ocak 2016
CHP’li Sağ’ı darp edenlere 9’ar yıl hapis istendi 07 Ocak 2016
Esenler’de 1 ay içerisinde 19 kez aşıldı05 Ocak 2016
AKP'liler kendi üyelerine güvenmedi04 Ocak 2016
“Ezildik, dışlandık ve yorulduk”04 Ocak 2016
Meclis bugün toplanıyor04 Ocak 2016
“Yoksulluğun ve yolsuzluğun olmadığı bir yıl diliyorum” 31 Aralık 2015
“Yeni yıl adaletin ve bereketin yılı olsun”31 Aralık 2015
“CHP’nin iktidarında mutlu olurum” 31 Aralık 2015
CHP’den kentsel dönüşüm önergesi28 Aralık 2015
MHP’de adaylar “ortak imza” için anlaştı28 Aralık 2015
Kaymakçı en çok yaptığı ayak oyununa kendi geldi28 Aralık 2015
CHP’nin İl Başkanı Canpolat oldu28 Aralık 2015
Tamaylıgil: İktidarda kalmak değil; İtibarda kalmak önemlidir25 Aralık 2015
CHP’li Usta’ya saldırana ceza25 Aralık 2015
“CHP’de bu yapı sıfırlanmalı”24 Aralık 2015
CHP İl Başkanı’nı örgüt iradesi değil, lobiler belirliyor 22 Aralık 2015
Göksu’ya açık davet22 Aralık 2015
Türk: Önceliğimiz hayat kurtarmak22 Aralık 2015
Tüm ezilen halklara “Mutlu müreffeh seneler” 21 Aralık 2015
Yedekçi’den Ütebay’a ziyaret20 Aralık 2015
Muhalefetin Alkışladığı Tek AKP'li Vekil!17 Aralık 2015
CHP’de ilk görev dağılımı yapıldı17 Aralık 2015
CHP'li vekil Eren Erdem: Ölüm tehditleri alıyorum!16 Aralık 2015
İstanbul il kongresinden bir şey çıkmaz…14 Aralık 2015
“AKP’li belediyenin yaptığı her şey yanlıştır…”12 Aralık 2015
CHP İstanbul'da ilk Kadın il başkan adayı Koza yardımcı11 Aralık 2015
CHP’den Meclis’e çıkarma11 Aralık 2015
Ütebay: Onurlu göreve layık olacağız10 Aralık 2015
CHP Esenler örgütü “Ayar”ı veremedi09 Aralık 2015
Ütebay mazbatasını aldı09 Aralık 2015
Yüksel Kılıç’ı yedi09 Aralık 2015
Erdoğan’dan Osmanlı Ocakları’na ağır suçlama09 Aralık 2015
CHP'nin İstanbul Yeni İlçe Başkanları08 Aralık 2015
CHP’den istifa etmese, ihraç edilecekti 08 Aralık 2015

https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH