SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

Erkan Baş : 'Erdoğan'ın Tek derdi delikten süpürülmemek
15 Haziran 2021
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM'de partisinin haftalık basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Erdoğan’ın NATO zirvesindeki görüşmelerine ilişkin, “İçeride işe yarayan efelenmeler dışarıda doğal olarak bir kenara bırakıldı” yorumunda bulundu. Türkiye’nin NATO’dan çıkması gerektiğini söyleyen Baş, “NATO dünyanın ve bu bölge halklarının başına beladır.  Bu kanlı örgütten ve onun liderlerinden kurtulmak da dünya halklarının boynunun borcudur” ifadesini kullandı.
 
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin haftalık basın açıklamasında konuştu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baş’ın açıklamaları şöyle:

Bugün 15 Haziran. Bugün, Türkiye tarihinin gördüğü en şanlı, kitlesel direnişlerden olan 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 51. yıl dönümü.

İşçi sınıfının “Ben buradayım, bu ülkenin ve dünyanın kaderini ben belirleyeceğim” dediği tarih. Sermayenin hala üretimden gelen gücümüzden korkmasına neden olan ilk büyük meydan okuma. 

Bizim kadar Cengiz’lerin Limak’ın, Kalyon’un, Kolin’in, Makyol’un, Kod29 uygulayanların, iş cinayetlerini örtbas etmeye çalışanların, iş güvenliği tedbiri almayanların, işçinin emekçinin işsizlik ödeneğine çökenlerin, yasamada yürütmede işçinin emekçinin hakkını değil de sermayenin çıkarını gözetenlerin aklından çıkarmaması gereken bir gün.

Ne mutlu ki 51. yılında onurla, gururlanarak andığımız bir işçi direnişi var. Ne mutlu ki her geçen gün emeğin, alın terinin önemi daha iyi anlaşılıyor. Emekçiler, ürettiği tükettiğinden daha fazla olanlar siyasette ben de varım diyor. 

Ne mutlu bize ki, emekçileri siyasette temsil etmenin onurunu yaşıyoruz.  Türkiye İşçi Partisi bu yıl 15-16 Haziran’da metal, maden, kundura, belediye, sağlık emekçileri arasında giderek büyüyor.  Bunu taçlandırmak üzere yarın Gebze’de başta metal işçileri olmak üzere işçi kardeşlerimizle buluşacağız.
 
’OLAY DEYİP GEÇİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Soma Davası’nın karar duruşması 16 Haziran’a ertelendi. Patron Can Gürkan’ın savunmasındaki “Sermayeye bu kadar düşman olmaya gerek yok. Ben yatırım yapıp, insanlara iş verdiğimi düşünüyordum. Bir olay oldu, hop içeri alındım. Ömrüm cezaevlerinde çürüdü. Hala içeri girme ihtimalim var” sözleri çok tepki çekti. Bu bir zihniyeti yansıtıyor. Bir olay dediği 301 canın yitirilmesi. Karşısında feci şekilde can vermiş 301 madenci ve ailesi var. Olay deyip geçiştirmeye çalışıyorlar.

Bu vesileyle Soma’daki kardeşlerimizin taleplerini iletmek istiyorum:

1- Soma Katliamı’ndan sonra devlete ait madenlerde geçmişe göre olarak daha iyi iş güvenliği önlemleri uygulanmaya başlanmış ancak yine de aksamalar oluyor. Denetimsiz kaçak madenlerde neredeyse hiçbir güvenlik yok. Tüm madenlerde daha sıkı iş güvenliği önlemleri alınmalı.

2- Çok sayıda kaçak maden var. Bu madenlerde kaç madencinin sigortasız çalıştığı bile belirsiz. Kaçak madenlerin derhal kapatılması, kaçak olmayan özel madenlerin de çok sıkı denetimden geçirilmesi gerekiyor.

3- Devlet madenlerinde boşta bekleyen çok sayıda norm kadro var ama bu kadrolara atama yapılmıyor. Bu hem işsizlik sorunu hem iş güvenliği sorunu yaratıyor, çünkü 5 kişilik işi 2 kişi yapmak zorunda kalıyor. İstihdam sorunun çözülmesi için kadrolara atama yapılması şart.

4- Devlet madenleri verimsizlikle suçlanıyor ama asıl sorun kaynakların yandaşlara peşkeş çekilmesi. Kardemir’in yönetimi arpalık gibi. Sadece yandaşlar atanıyor. Böyle giderse madenler işçilere mezar olmaya devam edecek.
 
Tüm emekçi kardeşlerimizi, kendi öz partilerine TİP’e bir kez daha davet etmek istiyorum.

‘İÇERİDE EFELENİYOR, DIŞARIDA ‘ESKİ DOSTUM’ DİYOR’

İktidara yandaş basın kuruluşlarında her gün sözde ABD karşıtı yazılar, haberler okuyoruz.  İktidar mensupları her hafta ABD, Fransa, Almanya gibi ülkelerin Türkiye’ye karşı bir operasyon içinde olduklarına dair konuşmalar yapıyor, mesajlar veriyor. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağzından “Ey Macron, ey Biden, ey Merkel” şeklindeki efelenmeler hatırımızda…

İktidar ve yandaşları bir yandan böyle sözlerle, uyduruk bir “Batı karşıtlığı” pompalarken, bir yandan da dün Brüksel’de NATO Liderler Zirvesi kapsamında yapılan görüşmelere tanık olduk. 

İlginç Erdoğan dün Biden için “eski dostum” ifadesini kullandı. Görüşmeden bir gün önce Ermeni Soykırımı konusunu gündeme getireceğini söylerken, görüşme sonrasında “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” dedi.  Esip gürlediği Macron ile Libya ve Suriye’de beraber çalışacaklarını söyledi. 
 
‘KİM BU DIŞ GÜÇLER?’

Erdoğan, Biden, Macron, Merkel ve Miçotakis’in açıklamalarından anladığımız, içeride işe yarayan efelenmeler dışarıda doğal olarak bir kenara bırakıldı. “Yatırımlar” konusu öncelikli gündem haline geldi. NATO’daki müttefiklere, bizi istediğiniz gibi kullanın, askerimizle istediğinizi yapın, yeter ki bölgede bizi gözetin, sıcak paranızdan da mahrum etmeyin” dendi. Erdoğan, Afganistan konusunda misyon üstlenmek istediklerini duyurdu. Libya ve Suriye’de Fransa ile ortaklık yapılacağını söyledi. Herkesi dostu ilan etti. Masadaki sorunlu başlıklar büyük oranda olduğu gibi kaldı. Şahsının delikten aşağı süpürülmemesi için büyük gayret sarf edildi.

Hep “dış güçler” edebiyatı yapılıyor? Macron değil, Biden değil, Merkel değil? Papua Yeni Gine mi? Kim bu dış güçler?

‘NATO BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR’
 
NATO söz konusu olduğunda şunu hiç unutmamamız gerekiyor.  NATO, halk düşmanı kanlı bir terör örgütüdür. Gladio gibi terör örgütlerini bünyesinden çıkarmıştır. Emperyalistler tarafından, halkların, işçilerin, emekçilerin umudu olan sosyalizme karşı kurulmuştur. 

Kore’den Afganistan’a kadar pek çok ülkede suçlar işlemiş, binlerce sivilin kanını dökmüş bir örgüttür.  Türkiye’nin, halkımızın NATO’dan hiçbir çıkarı yoktur. 

Bu iktidarın atası sayılabilecek Adnan Menderes iktidarı ülkemizin askerini Kore savaşına göndererek NATO’ya giriş bileti almıştır. Olan 700’den fazla insanımıza, binlerce Koreliye olmuştur. 

‘TÜRKİYE DERHAL NATO’DAN ÇIKMALI’

Bu ülkede emekçiler ayağa kalktığında egemenlerin en önemli güvencesi NATO ittifakı olacak. Türkiye derhal bu kanlı örgütten çıkmalı! 
 
Erdoğan’ın, Biden’ın, Macron’un, Merkel’in dünya halklarına savaş, zorunlu göçler, çatışmalar, gözyaşı, baskı ve sömürü dışında vereceği hiçbir şey yok.  Bunların hepsi birden delikten aşağı süpürülmeli. 
 
Yaptıkları görüşmelerden de emekçilere bir fayda çıkması beklenmesin. Erdoğan bu görüşmelerde, Türkiye halklarını korumak için değil kendi koltuğunu korumak için adımlar atmıştır.

Haftalardır, gerek Rusya konusunda attığı adımlarla, gerek ABD’li patronlarla yaptığı görüşmeyle, Mısır ve Suudi Arabistan ile ilişkilere dair adımlarıyla, gerekse Suriye’de sergilediği tutumla, Biden’a “ben buradayım, beni istediğin gibi kullan” mesajı vermeye çalışıyor. 
 
NATO dünyanın ve bu bölge halklarının başına beladır.  Bu kanlı örgütten ve onun liderlerinden kurtulmak da dünya halklarının boynunun borcudur.
 

‘HALKIN GÜNDEMİ EKMEĞİDİR, ÖZGÜRLÜĞÜDÜR’

Değerli emekçi kardeşlerim, Türkiye’nin gündemi ve çıkarına olan şey bölgesinde savaş çıkarmak, savaşların parçası olmak filan değil.  Bu halkın gündemi ekmeğidir, özgürlüğüdür. 

Bizim görevimiz halkın ekmeğine ve özgürlüğüne göz koyanlarla mücadele etmektir.  Ekmeğine ve özgürlüğüne el koymak için türlü yalanlara başvuranları koltuklarından indirmektedir. 

‘ERDOĞAN HALKIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYOR’

Gelin bu haftanın yalanlarına bir bakalım. 

Tayyip Erdoğan, Brüksel’e gitmeden önce yaptığı konuşmada Merkez Bankası’nın döviz rezervinin 100 milyar dolar seviyesine ulaştığını iddia etti.

Bir ülkenin cumhurbaşkanı makamında oturan kişi halkının gözünün içine baka baka yalan söyler mi? Söylüyor ve hiç utanmıyor! 

Bütün ekonomistler, ekonomi kaynaklı haber ajansları anlattılar ama ben de bir kez daha anlatmak istiyorum.

Merkez Bankası’nın verileriyle anlatacağım. 

Bir kere Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervi 100 milyar dolar değil, 93,7 milyar dolar.

Bunun yaklaşık 80 milyar doları bankalara ait ve Merkez Bankası’nda emaneten tutulan rezervler. Yani net döviz rezervimiz 13.6 milyar dolar.

Devam ediyorum. 

Yaklaşık 69 milyar doları da yurt dışından takas yoluyla, yani swap anlaşmalarıyla alınan ve yine emanet olarak Merkez Bankası’nda duran rezervler. Böylece Merkez Bankası’nın swap dışı net rezervleri de -56 milyar dolar.  Yani gerçekte eksideyiz. 

Bakın her gün milyon dolarlar, milyon eurolar ile yapılan işlemlerin konuşulduğu ülkemizin Merkez Bankası’nın durumu bu!

AKP’liler zenginleşiyor, patronların serveti büyüyor. Koskoca ülkeyi batırıp yükünü de bize, çalışanlara, emekçilere bu ülkenin namuslu insanlarına yıkıyorlar.
 
Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinin ne en azından 3 aylık ithalat giderlerini karşılayabilecek düzeyin önemli olduğu biliniyor. 

Türkiye swapla alınanları da dahil etseniz bu miktarın altında. Ülke batıyor. Kısa vadeli dış borçların ancak yarısından azını karşılayacak kadar döviz rezervimiz var.

İktidarın memleketi batırdığının ve tüm varlığımızı, kendi kasası gibi kullandığı müteahhit çetesine aktardığının birer göstergesi.

‘BİZ NİYE AÇIZ?’

Halimiz buyken, Kurtköy-Akyazı otoyolu ihalesi verilen Cengiz-Limak-Kolin-Kalyon-RSY İnşaat-Pak Yatırım ortaklığına bir 12 milyar TL daha ek aktarım yapıldı. 

Biz niye açız? Çalıyorlar da ondan! Biz niye açız? Peşkeş çekiyorlar da ondan Biz niye işsiziz? Bunların hepsi 3-5 işte çalışıyor da ondan…

‘GİDECEĞİNİ ANLADILAR, GİDERKEN ÇUVALLARINI DOLDURUYORLAR’

İktidar gideceğini anladı, giderken çuvallarını doldurmak için dört bir yana saldırıp çalıp, çırpıyorlar! Gözümüzün içine baka baka çalıyorlar.

Hepsinin hesabını soracağız, çaldıkları her şeye el koyacağız ve halka iade edeceğiz. Yanlarına kalmayacak!

Hal böyleyken, geniş tanımlı işsiz sayısı 10 milyona doğru koşuyor. Kadınlarda ise çağdışı bir rakam; her 100 kadından sadece 16’sı kayıtlı tam zamanlı işte çalışabiliyor.

Bu hak mıdır? Bu adalet midir? Bir yanda iki üç maaş alan bürokratlar, diğer yanda yüzde 84’ü doğru düzgün bir işte çalışamayan kadınlar!
 

‘İSTANBUL’A VE KADINLARA İHANET EDEN BİRİ…’

Konuşmamın son bölümünü İstanbul Sözleşmesi ve hakları için mücadele eden kadınlara ayırmak istiyorum.

Biliyorsunuz, şahsının çıkarlarını bu ülkenin çıkarlarının üstünde gören AKP’li Cumhurbaşkanı bir gece yarısı Türkiye’yi İstanbul Sözleşmesi’nden çıkarma kararı almıştı. 
 
Resmi takvime göre Türkiye, 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmış olacak. 

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile mücadele ve kadın hakları açısından bu en önemli metin, İstanbul adıyla anılan sözleşme, İstanbul’a ve kadınlara ihanet eden biri tarafından çiğnenmek istiyor.

İstanbul Sözleşmesi hakkında alınan bu karar hukuksuzdur.
 
TBMM’de imzalanan bir uluslararası sözleşme, bir kişinin iradesiyle yok edilemez.  Hiçbir güç halkın iradesinden, hiçbir güç kadın mücadelesinden  büyük değildir. 
 
Kadınların, LGBTİ+’ların haklarını gasp etmene izin vermeyeceğiz.  Kadın örgütleri bugünden 1 Temmuz’a kadar her günü eylemlerle, mücadeleyle direnişle geçireceklerini ilan ettiler. 

‘KADINLARIN DİRENİŞ HATTINA KAYITSIZ-ŞARTSIZ DESTEK VERECEĞİZ’

Türkiye İşçi Partisi olarak da bu direnişin bir parçası olacağımızı, kadınlar nasıl bir direniş hattı örecekse onan koşulsuz şartsız dahil olacağımızı buradan açıklıyorum.

İstanbul’da bu hafta sonu büyük bir kadın mitingi yapılacak.  Tüm kadınları bu mitinge biz de davet ediyoruz. 

Sözde İçişleri Bakanı ve onun mülki amirlerinin kadınların direnişini engelleme girişimleri olabilir. 

‘SİZ ÇÖKMEYİ İYİ BİLİRSİNİZ AMA KADINLAR HAKLARINA ÇÖKMELERİNE İZİN VERMEZ’

Adı yolsuzluklarla anılan bu zatı ve onun “adamlarını” uyarıyorum. Siz çökmeyi iyi bilirsiniz ama kadınlar, haklarına çökmenize izin vermez!

Türkiye’nin en büyük toplumsal muhalefet gücü olan kadınların mücadelesini yürekten sevgiyle selamlıyorum. 

Mücadeleniz kutup yıldızımız, direnişiniz direnişimizdir.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
Usta şairi Trabzonlu olduğu için mi AKP’liler engelledi14 Ocak 2022
AKP VE MHP EGEMENLİĞİ TARİKATLARA VERMİŞ14 Ocak 2022
ZEYBEK: AKP BUDUR! YAZARSA HANENİZE KDV YAZAR… 13 Ocak 2022
Erdoğan, Türkiye'yi onlarca yıl geriye götürdü13 Ocak 2022
TİP’lilerden Kılıçdaroğlu’na inat ‘Tarikat yurtları kapatılsın’ eylemi12 Ocak 2022
Erkan Baş, "Hedefimiz, üçüncü bir ittifak11 Ocak 2022
"Vatandaş çarpıldıkça senin de gözlerin ışıl ışıl oluyor mu?"05 Ocak 2022
AKP’nin Tek Hayırlı İşi: Hemşeri dernekleri İl tanıtım günleri düzenleyemeyecek04 Ocak 2022
İşte memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranı03 Ocak 2022
TÜİK Açıkladı: Enflasyon, Aralık 2021'de Yüzde 13,58, Yıllık Bazda Yüzde 36,08 03 Ocak 2022
Enflasyon memuru ezdi geçti: Memur zammı yüzde 27,9'da kaldı03 Ocak 2022
Beklenen oldu: Yeni yıla peş peşe zamlarla girdik01 Ocak 2022
Erkan Baş: Erdoğan’a tarihin en büyük yenilgisini yaşatmak istiyoruz31 Aralık 2021
EMEP, SOL Parti ve TKP'den ortak açıklama: 2022'yi mücadele ederek kazanacağız31 Aralık 2021
Türk-İş: Açlık sınırı 4 bin 13 lira, yoksulluk sınırı 13 bin 73 lira31 Aralık 2021
"AKP yüzde 12 oy kaybetti ama CHP yüzde 12 kazanamadı"30 Aralık 2021
Yaşlı teyzem sana helal olsun!27 Aralık 2021
CHP’li Ali Şeker: “Özel eğitim kurumlarındaki öğretmenler çoğunlukla asgari ücret alıyor”24 Aralık 2021
Devrim Şehidi Teğmen Kubilay, Ortaçağcı gericiliğe karşı mücadelemizde yaşıyor22 Aralık 2021
EYYYY CHP'liler: "Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor"22 Aralık 2021
Palandöken’den günah çıkaran beyan…22 Aralık 2021
Kartal Dağı'nda mermere ÇED süreci iptal edildi21 Aralık 2021
'Lale Devri Nasıl Bittiyse Sülale Devri de Bitecek, Hepiniz Yargılanacaksınız!'20 Aralık 2021
8 yıl önce, 8 yıl sonra... AKP’nin Prensleri 17 Aralık 2021
Sosyalistler Adana’da düşük asgari ücret dayatmasına karşı sokakta: “Çare örgütlü direniş!”16 Aralık 2021
Çerkezoğlu, "Asgari ücret zammı (Sefalet ücreti) suya yazılan yazıdır"16 Aralık 2021
TİP Sözcüsü Kadıgil'den yurttaşlara:'BİZ ÇOKTAN KAZANDIK'15 Aralık 2021
Hekimler ve sağlık emekçileri yurt genelinde iş bıraktı: Grevdeyiz!15 Aralık 2021
DİSK'ten İstanbul'da muhteşem miting12 Aralık 2021
SSK, Bağ-Kur... emeklilerine büyük müjde! İki bin TL ek ödeme hesaplara yatıyor11 Aralık 2021
2022'de SSK, Bağ-Kur emeklisi ne kadar maaş alacak? 11 Aralık 2021
12 Aralık Pazar günü Kartal Meydanındayız07 Aralık 2021
Sağlık emekçileri iş bıraktı06 Aralık 2021
Rize Çayeli Belediyesi Sayıştay’ı İsyan Ettirdi 06 Aralık 2021
BAKIRKÖY’DEN YÜKSELEN SES “MÜCADELEMİZ TÜRKİYE İŞÇİ SINIFININ MÜCADELESİDİR”05 Aralık 2021
Bir gecede 20 hastaya bakan hemşire, destek isteyince ceza aldı 02 Aralık 2021
Bakanı Özer açıkladı!İşte sözleşmeli öğretmenlere verilecek haklar 02 Aralık 2021
AKP'li başkanın eski şirketine 300 bin TL'lik ihale29 Kasım 2021
Alparslan Türkeş'i anma töreninde kan döküldü!28 Kasım 2021
Hacked by Xale [ Turkish Defacer ]27 Kasım 2021
Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mersin çağrısı’24 Kasım 2021
Dolar 12 TL’yi geçti, siz seyrediyorsunuz!23 Kasım 2021
Akşener: Ahlak Yoksunu Zihniyetten Kurtulacağız17 Kasım 2021
Yıllar sonra ortaya çıkan Erdoğan-Davutoğlu kavgası!16 Kasım 2021
AKP'li Belediye Başkanı "Ben gidip CHP’liye mi ihaleyi vereyim"14 Kasım 2021
AKP'li marifetli başkanın yeni icraatı : "Yönetemeyeceğim adamı atarım!"13 Kasım 2021
Şener Komisyon'da konuştu, AKP karıştı!05 Kasım 2021
CHP’Lİ K.ÇEKMECE BELEDİYESİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR!04 Kasım 2021
Gürsel Erol’a tepki: Ana Fatma Ziyaretinin dokusunu bozarken kimden izin alındı?02 Kasım 2021
TİP Genel Başkanı Baş, Erdoğan'a seslendi: 'Sizi ABD bile kurtaramaz'02 Kasım 2021
Komünistlerden ABD’ye ve savaş gemisine… DEFOL…02 Kasım 2021
Bahçelievler Katilleri bugün aflarla serbest kaldılar01 Kasım 2021
Bahçeli'nin 'Kahraman'ı" suç örgütü liderine, 32 yıllık cezadan beraat30 Ekim 2021
Erkan Baş, Mersin halkıyla buluştu30 Ekim 2021
İBB'nin İmamının taksi projesi 10. kez reddedildi!28 Ekim 2021
Bütçede Aleviler ve Kürtler yok27 Ekim 2021
Erkan Baş: Tezkereye ‘evet’ diyenlerin evlatları bedelli askerlik yapacak, yoksulun evladı ölüme gönderilecek!26 Ekim 2021
Kadıgil: AKP bizden çaldıklarını bize geri verecek25 Ekim 2021
TÜGVA AKP döneminde İBB’yi hortumlamış22 Ekim 2021
İYİ Parti 4. yılını kutluyor... 22 Ekim 2021
Erkan Baş: AKP paralel evren iktidarıdır20 Ekim 2021
Saray’a şatafat, vatandaşa sefalet20 Ekim 2021
Akşener, fotoğraf sanatçısı Ara Güler'i andı 18 Ekim 2021
Kadıgil’den Çalışma Bakanı Bilgin’e: işçiler sizin kölenizdir gibi davranamazsınız18 Ekim 2021
Çavuşoğlu ile görüşen Taliban Bakan Vekilinin Türkiye mal varlığını dondurmuştu14 Ekim 2021
Bu gericileri sakın ha; yarın muhalefet davet etti demeyim14 Ekim 2021
Kâğıt İşçilerine Yaşamak Haram13 Ekim 2021
TTB’den 'Sağlıkta Kaos' Uyarısı- İstifalar peş peşe geldi!13 Ekim 2021
Erkan Baş'tan TÜGVA Açıklaması: 'Yeni Bir Paralel Devlet Yapılanması'12 Ekim 2021
Kıvılcımlı mezarı başında anıldı: Bıraktığı Mirasa Sahip Çıkacağız11 Ekim 2021
TİP, Assos'taki doğa katliamı hakkında suç duyurusunda bulundu09 Ekim 2021
1 milyar lira ile kaçtığı söylenen Saim Diken'in eşi Odatv'ye konuştu05 Ekim 2021
Selahattin Demirtaş'tan 'Sol Blok' çağrısı04 Ekim 2021
SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklisine 3 müjde birden!04 Ekim 2021
TİP’sinden Meclisi Boykot- Darısı Diğerlerine01 Ekim 2021
Meclis tüm siyasetin merkezi haline gelecek 01 Ekim 2021
Türkiye İşçi Partisi kurucularından Şaban Erik vefat etti...27 Eylül 2021
“Okullarda çetelere geçit vermeyeceğiz”27 Eylül 2021
HDP 11 MADDEYİ AÇIKLADI27 Eylül 2021
GÖKSU BAKALIM CHP’li AKGÜN KADAR YİĞİT MI?26 Eylül 2021
Sedat Peker'den, Sadettin Tantan'a 'bilgi kaynağı' yanıtı26 Eylül 2021
HKP’den, Bayraktar’a ve Baykal’a Suç Duyurusu25 Eylül 2021
Ne Cemaat Yurdu Ne Tarikat Evi! İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz!25 Eylül 2021
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığından ücretsiz Neşet Ertaş konseri 24 Eylül 2021
Türkiye İşçi Partisi öğrencilerin barınma sorununu MECLİSE taşıyor24 Eylül 2021
Tekin, iktidara seslendi! ‘ milyonlarca esnaf kepenk kapatabilir’23 Eylül 2021
MHP'den ihraç edilen Suat Başaran'dan sert açıklama 23 Eylül 2021
Demirtaş, “Çözümün adresi TBMM’dir”21 Eylül 2021
İBB'nin AKP'li rekortmen 'İhale Avcısı21 Eylül 2021
Bayraktaroğlu, Hilal Kaplan gibilerin hapse girdiklerini görmeden ölürsem kahrolurum20 Eylül 2021
HDP Bursa’dan seslendi: HDP’liyiz, her yerdeyiz20 Eylül 2021
CHP’de Küfre Disiplin, Tacize Aferin!20 Eylül 2021
Cumhur İttifakı'na büyük şok20 Eylül 2021
Aile hekimleri "yönetmelik iptal edilmezse istifalar yaşanacak"19 Eylül 2021
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Serbest Bırakılmalarını Talep Etti17 Eylül 2021
İBB Meclisi’nde Beykoz Çayırı tartışması17 Eylül 2021
Çıray, "Demokrat, milliyetçi ve kalkınmacı partiyiz 13 Eylül 2021
Akşener: “ Bakın zor durumda olan kimmiş?10 Eylül 2021
“CHP’DE NAMUSLU OLMANIN BEDELİ İHRAÇ”05 Eylül 2021
HER YER RÜŞVET- HER YER YOLSUZLUK!04 Eylül 2021
Ülkü Ocakları tehditle video yayınlattı04 Eylül 2021
Barışta, yaşamda, kardeşlikte inat ediyoruz!03 Eylül 2021
Akşener’in yanına gelen vatandaş: Vali onurumuzu kırdı 03 Eylül 2021
Kavuncu'dan Cahit Özkan'a suç duyurusu 02 Eylül 2021
3 kızını öldüren imam tutuklandı01 Eylül 2021
UKOME İBB'nin bin taksi teklifini 8. kez reddetti26 Ağustos 2021
Son anket: MHP baraj altı, AKP’nin oyu yüzde 3324 Ağustos 2021
KESK: Ankara'dayız ...21 Ağustos 2021
Tekin: İstanbul’un en değerli arazileri peşkeş çekiliyor20 Ağustos 2021
Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor19 Ağustos 2021
Akşener'den 'hudut namustur' pankartı tepkisi: Alınlarımıza asarız 19 Ağustos 2021
KILIÇDAROĞLU'NU ABD KIZDIRDI18 Ağustos 2021
Akşener: Erdoğan ve Amerika açıklama yapmalı18 Ağustos 2021
AKP'li meclis üyesine cinsel saldırı suçlaması18 Ağustos 2021
Peker, Külünk'e meydan okudu: Sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım17 Ağustos 2021
Kamu-Sen'den Hükümete zam protestosu16 Ağustos 2021
Harun Karadeniz’in Anısı Mücadelemizde Yaşıyor15 Ağustos 2021
Mahir Çayan'ın yoldaşı/ kayınbiraderi Orhan Savaşçı yaşamını yitirdi13 Ağustos 2021
TKP’den Yardım kampanyası" adı altında para toplanmasına tepki 13 Ağustos 2021
Tüm Köy Sen: “Açıklanan fındık taban fiyatını kabul etmiyoruz”12 Ağustos 2021
Seks partileri, şantaj, mafya, uyuşturucu, çatışmalar, cinayet ile örülü hikâyenin özeti12 Ağustos 2021
BARAJI DÜŞÜRMEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN BOŞ KALMAMASI İÇİN Mİ?12 Ağustos 2021
Kastamonu’da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı11 Ağustos 2021
Böyle giderse İstanbul 3 adaya bölünecek11 Ağustos 2021
CHP ve HDP’den Orman ve kıyı yağmalanmasına ret – İYİ'lerden evet06 Ağustos 2021
Selçuk'un istifası kabul edildi, çift maaşlı Özer geldi...06 Ağustos 2021
Halk TV'ye saldırı - Saldırgan ve Mehmet Ağar06 Ağustos 2021
İstanbul Bağcılar'da meydanı karıştı! Bıçak ve sopalar havada uçuştu05 Ağustos 2021
Barış Atay, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret etti04 Ağustos 2021
polisleri tehdit etti: Bu adam kim?03 Ağustos 2021
İnce “Uçak falan yok” diyen Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!31 Temmuz 2021
CHP’li Çantacı Akpolat Rüşvet Dağıttı...!30 Temmuz 2021
Kavurucu sıcaklar geliyor...30 Temmuz 2021
Yangınlar nedeniyle Hacı Bektaş Veli festivali ertelendi30 Temmuz 2021
MHP KOCAELİ’NDE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFALARI PEŞPEŞE …30 Temmuz 2021
İstanbul'a 1000 yeni taksi geliyor30 Temmuz 2021
MÜLTECİ KRİZİ DEĞİL, DÜZENİN KRİZİ!29 Temmuz 2021
CHP’de İmamoğlu ne derse o…29 Temmuz 2021
Suriyelilerin yüzünden gençlerimiz işsiz...28 Temmuz 2021
"Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya başladı27 Temmuz 2021
İBB Taksimetre entegrasyonu konusunda uzlaştı26 Temmuz 2021
İstanbul için tsunami ve deprem uyarısı korkuttu! 26 Temmuz 2021
Türkiye sınırına yüzlerce tank ve zırhlı araç24 Temmuz 2021
Cilo Dağı'na kampçılar akın etti!24 Temmuz 2021
​Kemal Türkler'in katledilişinin 41'inci yılı22 Temmuz 2021
HKP, TRT’ye Halk Düşmanlarının atanmasını yargıya taşıdı!18 Temmuz 2021
"TRT'ye atanan "Ah" o kadın..."18 Temmuz 2021
RİZE'DE TÜNEL ÇALIŞMASI STOP!17 Temmuz 2021
Gergerlioğlu’nun milletvekilliği iade edildi16 Temmuz 2021
İBB’den Halk Ekmek’e yüzde 25 zam16 Temmuz 2021
Barış Yarkadaş: Papara'yı kim koruyor? 14 Temmuz 2021
Akşener: Rizelilk kürsülerden üfürmekle olmaz14 Temmuz 2021
AKP ve MHP' nin oyları ile Emekliye bayram ikramiyesi reddedildi...14 Temmuz 2021
Esenler yok!10 Temmuz 2021
Peker'den şok açıklamalar: Halka silah dağıttılar, milyarlarca TL hakkınızı çaldılar08 Temmuz 2021
ÇİFT MAAŞ ALAN VE PARAYA DOYMAYAN AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI 07 Temmuz 2021
İnce zamları mı kutluyor? 07 Temmuz 2021
Kadıoğlu’nun bu videosu gündemde07 Temmuz 2021
AKP’nin kalesi isyan etti “Hükümet istifa” 06 Temmuz 2021
Soylu’yu efkar bastı03 Temmuz 2021
"Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil"03 Temmuz 2021
Kurban bağışına izin çıktı02 Temmuz 2021
İBB'ye kurban bağışı engeli02 Temmuz 2021
Yerel Basının "Önemi"01 Temmuz 2021
“Lale Devri” Başladı 01 Temmuz 2021
ZAM YAĞMURU BAŞLADI01 Temmuz 2021
İnce, iktidarı eleştirdi Kılıçdaroğlu’na meydan okudu 30 Haziran 2021
“Dualarımız kabul olmadı”30 Haziran 2021
“Ormanlar, nehirler sermaye değiller”26 Haziran 2021
CHP'Lİ TOPRAK ÇOK MARİFETLİ26 Haziran 2021
Dolmabahçe’de ne görüştüler?22 Haziran 2021
"FETÖ" hatırlatılınca çileden çıktı18 Haziran 2021
Çift maaş alan bürokratlar17 Haziran 2021
Kaderde; rüşvet ve şantajda varmış17 Haziran 2021
Peker Cem Küçük'e “şefkat Gösterecek”16 Haziran 2021
Odatv yazdı, Göksu sildi 16 Haziran 2021
İnce’den Erdoğan’a ‘hamdolsun’ tepkisi: Bence doktora görün15 Haziran 2021
Bunlar şanslı çocuklar" 3 farklı kurumdan 3 maaş alıyor"15 Haziran 2021
İBB’den Sinan Erdem Spor Salonuna tahliye14 Haziran 2021
İsmail Saymaz, Sedat Peker'in AKP içinden nasıl bilgi aldığını anlattı09 Haziran 2021
Peker'den yeni video/ perşembe günü ekran başına07 Haziran 2021
Sağlar: AKP artık yıkıldı demektir06 Haziran 2021
"Hangi gelecekten bahsediyorsun.Lanet olsun böyle yaşama..."06 Haziran 2021
Akşener: Erdoğan ilk seçimde gidecek06 Haziran 2021
İNCE: TÜRKİYE’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE EL KOYACAĞIZ06 Haziran 2021
HDP: “Bu yarayı kapatacak tek şey hakikat ve adalettir”03 Haziran 2021
AKP yakamızdan düşmedikçe çok ama çok borç ödeyeceğiz03 Haziran 2021
İnce’den erken seçim tahmini02 Haziran 2021
Cinsel istismarlara göz yuman müdürlere 'ödül' gibi terfi!29 Mayıs 2021
Emekçiler ve kadınlar buluşuyor...29 Mayıs 2021
"Barış Atay'a saldıranlardan birinin Sedat Peker'le fotoğrafı çıktı!"27 Mayıs 2021
TUĞLAYI BİZ ÇEKECEĞİZ, DUVARIN ALTINDA HEPSİ KALACAK!27 Mayıs 2021
Erdoğan: "Rize'deki ders birinci, daha neler olacak neler"26 Mayıs 2021
Gürsel Tekin’den Soylu’nun İddialarına Cevap26 Mayıs 2021
AKP’nin İstanbul’a ihanetine eyvallah- AMA- İmamoğlu'na protesto25 Mayıs 2021
Peker'den, Soylu'ya: Yakaladığınız uyuşturucular senin rakiplerinin malları mı?25 Mayıs 2021
Sağ'dan Kaftancıoğluna: "Senin demokrasi anlayışın sadece ekran ve gazete demokratlığı"25 Mayıs 2021
SOYLU ŞOV YAPTI- GAZETECİLER SORU SORMA ÖZÜRLÜ25 Mayıs 2021
VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM24 Mayıs 2021
İNCE: BU AHLAKSIZI GÖREVE GETİRENLERDEN HESABINI SORACAĞIZ23 Mayıs 2021
Esnaf : “Biz virüsten değil açlıktan ölüyoruz”22 Mayıs 2021
Sancar: Bizim kendi ittifaklarımız var -Türkiye'nin geleceğini birlikte kurtarmalıyız22 Mayıs 2021
Tutuklu, Tuncel ve Kışanak davası duruşması 11'inci kez ertelendi21 Mayıs 2021
Gezi duruşması 6 Ağustos'a ertelendi: Kavala'nın tutukluluğa devam kararı21 Mayıs 2021
Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘zorla getirme’ kararı21 Mayıs 2021
Akşener’e Rize’de alçak provokasyon20 Mayıs 2021
İnce, Partisi’nin yol haritasını açıkladı18 Mayıs 2021
HDP'den yalanlama: Selvi'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili yazdıkları yalan!18 Mayıs 2021
Külünk ’ten normalleşme' genelgesine eleştiri 16 Mayıs 2021
Kademeli normalleşmenin detayları belli oldu16 Mayıs 2021
Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart: 128 Milyar Dolar Nerede?16 Mayıs 2021
İnce: "Devlet hem vergi hem helallik istemez!15 Mayıs 2021
Mehmet Ağar, Türkçe Olimpiyatları'nda Fethullah Gülen'e övgüler düzüyordu14 Mayıs 2021
Karamollaoğlu: Müslümanlık buysa ben Müslüman değilim diyenler var!14 Mayıs 2021
Yarkadaş: CHP'li olmak onurdur, şereftir!13 Mayıs 2021
AKP’li Çelik ‘belge’ istedi, CHP’li Başarır paylaştı: Emniyet’ten “Peker’e koruma” yazısı13 Mayıs 2021
Özür diledi ama bir kere ruhlarına işlemiş mafya13 Mayıs 2021
Erdoğan Gitti Gidiyor - Sallandı Yıkılıyor11 Mayıs 2021
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası: Direnen İkizdere köylüsünün yanındayız11 Mayıs 2021
Soylu’nun “hedefinde” bu sefer Cumhuriyet gazetesi11 Mayıs 2021
CUMHUR İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?06 Mayıs 2021
CHP: Cuma günü saat 15.00’te gerçekleri açıklıyoruz06 Mayıs 2021
Görevden alınan bakan, 39 bin lira maaşla Kardemir’e yönetici oldu05 Mayıs 2021
CHP’den istifa eden edene, bu sefer Prof. Gaye Usluer05 Mayıs 2021
Salgın yönetiminde dünyanın en başarısız ülkesiyiz!05 Mayıs 2021
Asırlık Bir Çınar Daha Devrildi!03 Mayıs 2021
Eski AKP'li vekile ‘3 kadınla ilişki’ suçlaması… 02 Mayıs 2021
SODEV “Yoksul Semtlerde Madde Kullanımının Yaygınlaşması Raporu” Yayımlandı01 Mayıs 2021
Lenin 117 yıl önce işçilere seslendi: ‘Mücadelemizi daha büyük bir cesaretle sırtlanalım’01 Mayıs 2021
Yurttaşlar 1 Mayıs öncesi meydanlarda: 'Yeni bir düzen için yan yanayız'29 Nisan 2021
Demirtaş'ın hapis cezası onandı29 Nisan 2021
İnce: Millete iki seçenek sundular; ya açlık ya hastalık!27 Nisan 2021
Üç haftalık tam kapanma kararı açıkladı26 Nisan 2021
Ahmet Şık: TİP muhalefet açmazının aşılmasına vesile olacak26 Nisan 2021
AKP'li belediyelerinin 'Halk Ekmek büfelerine Baskıcı, otoriter faşizan tavrı”26 Nisan 2021
“Türkiye'nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor”26 Nisan 2021
Rize / İkizdere Cengiz İnşaata ve taş ocağına direniyor 25 Nisan 2021
Erkan Baş, “Sizin çocuklarınız askere bile gitmedi" (Bir Sosyalistin İsyanı) 23 Nisan 2021
Metin Lokumcu için adalet! "UNUTMADIK..."21 Nisan 2021
Akşener: AKP'nin gidişi milletimizin şahlanışı olacak21 Nisan 2021
Mithat Sancar: “Bir intikam davası olan Kobanê Davası da kapatma davası gibi temelsiz20 Nisan 2021
AKP'li Göksu rezil oldu20 Nisan 2021
Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldı19 Nisan 2021
İşçinin, emekçinin bayramına her türlü yasak!18 Nisan 2021
AKP’NİN ESERİ: DOĞU’DA PATATES İZDİHAMI- YURTTA '128 milyar dolar nerede?'18 Nisan 2021
Sokak isyanda! '128 Milyar Dolar Nerede'18 Nisan 2021
İnce'nin sağlık durumu iyi / Hafta başında taburcu edilmesi bekleniyor17 Nisan 2021
Trabzon’un Tarihi Avrasya projesi imzalandı…17 Nisan 2021
ESNAFIN BU DURUMA DÜŞMESİNİN TEK SORUMLUSU AKP İKTİDARIDIR16 Nisan 2021
İktidar salgınla değil sağlık çalışanlarıyla savaşıyor 16 Nisan 2021

Foto Galeri Buyuk
Yoldaş
komünist başkan
1 Mayıs 2013
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH