SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > SİYASET

Halit Çelenk-Deniz-Yusuf – Hüseyin - Zor bir yazı…
06 Mayıs 2020
Sevgili arkadaşlar, itiraf etmeliyim ki, bugün zor bir yazı olacak benim için. Yazının bütününü okuyunca anlayacaksınız. Bugün çok sevgili dostum, yoldaşım Hüseyin İnan’la, Dedeyle ilgili anılarımı yazmaya çalışacağım. O kuşağı kurşunlayarak, idam ederek, hapislerde çürüterek ülkeye kötülük ettiler. Ama onların onurlu mücadeleleri kitlelere yayıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
   Atilla Keskin yazdı, Dr. Şahin Özdemir Aktardı…

  
  Birinci bölüm…

Dede'ye başlamadan önce kısaca Halit ağabey'e de değinmek istiyorum     
               

HALİT ÇELENK
     Halit ağabey 5 Mayıs 2011 yılında vefa etti. Halit ağabey Türkiye demokrasi ve sosyalizm mücadelesinde çok özel bir yere sahiptir. O nerede bir haksızlık, hukuksuzluk varsa oradaydı. Tüm mazlumların, ezilenlerin, sosyalistlerin avukatıydı. Gençlik mücadelesi içinde kim tutuklansa, Halit ağabey avukat olarak yardımına koşardı. Bizim içinde Diyarbakır Cezaevinde, daha sonra THKO davasında canla başla çalışan avukatımızdı.

     Halit Çelenk ağabey olmasaydı, Deniz'lerin idam sehpasındaki davranışları ve son sözleri de tarihe geçmeyecekti. İdamları ağlayarak izleyen Halit abi, yoldaşlarımız son sözlerini de ezberleyerek, İDAM GECESİ ANILARI kitabını yazıp tarihe önemli bir not düştü. O her altı Mayıs'ta yakın zamanda yitirdiğimiz karısı Şekibe ablayla beraber Deniz'lerin mezarının başındaydı.
      5 Mayıs 2011 tarihinde Vefat etti. Yoldaşlarımın ölüm tarihinden bir gün önce ve Denizlerin mezarına çok yakın bir mezarda defnedildi. Işıklar içinde yat demokrasi ve sosyalizmin yiğit savaşçısı Halit Ağabey, ışıklar içinde yat hepimizin ablası, annesi Şekibe abla.
ZORDUR DEDEYİ ANLATMAK
Ne zaman tanıştım, ne zaman arkadaş, dost, yoldaş olduk tam anımsamıyorum. Türkiye İşçi Partisinin Hukuk Fakültesinin karşısındaki bürosuna gider gelirdik birlikte. Birçok seminer hazırladık birlikte, köy gezilerine kahve toplantılarına gittik. Mitinglerde kol kola yürüdük hep, omuz omuza verip faşistlerle kavga ettik. İlk silahımızı birlikte aldık. Birlikte şarap da içtik, sinemalara da gittik. Cezaevlerinde birlikte yattık aylarca, yine de Dede'yi anlatmakta zorlanıyorum.
     Dümdüz,, hep yağlanmış gibi parlayan simsiyah saçlar, dudaklarının üstünü tümüyle kaplayan ve çok ender kırpılan"Alevi" bıyığı, kavruk bir ten...Ama bunlar Dede'ye ilişkin küçük ayrıntılardır sadece. Onun belirleyici özelliği, konuşması ve konuşurken gözlerindeki titreşimlerdi. Hep karşısındakinin gözlerinin içine bakarak konuşur, düşüncelerini hiç evirip çevirmeden, en kestirme yoldan ve yalın bir dille açıklardı. Nedendir bilmem o konuşurken karşısındaki tek sözcüğü bile kaçırmamak için çaba harcardı.
     Aramızda genellikle onun düşünceleri onay bulurdu. Neden böyle olurdu, diye çok düşünmüşümdür. Herhangi bir düşüncesini dile getirmeden önce kılı kırk yarar, ayrıntıları düşüncesinde geliştirmeden söze girmezdi. Bir eylem önerisi ile geldiğinde, en önde kendisinin olacağını çok iyi bilirdik.
     Belki de bizleri etkileyen en önemli özelliği, kararlılığı idi. Çoğumuz okulla devrim arasında bocalıyorduk. Onun okulla tek ilişkisi ise, yurt odasındaki dolabına doldurduğu ve herkes ders çalışırken başını kaldırmadan saatlerce okuduğu devrimci kitaplardı. Çoğumuz hem okula gidiyor, hem devrimci eylemlere katılıyorduk. Deyim yerindeyse o anı yaşıyorduk. O ise TİP döneminde bile sürekli geleceği ilişkin planlar kuruyordu.
 
       YAŞANTIMI KÖKTEN DEĞİŞTİREN KONUŞMA.
Yurt odasında ders çalışıyorum. Güzel bir sonbahar günü, odaya gelen Dede:
     " Vaktin varsa, gel biraz konuşalım," diyor. Tavrından, bıyıklarıyla oynamasından belli; önemli bir şey söylemek istiyor:
     " Konuşacaklarımız biraz uzun sürebilir, hava güzel bir şişe şarabımız olsaydı yanında da biraz leblebi... Şöyle kırlara açılır doya doya sohbet ederdik." Nevaleyi düzdükten sonra yola koyuluyoruz. Kimi zaman oturarak , kimi zaman yürüyerek konuşuyoruz. Daha doğrusu Dede konuşuyor, ben dinliyorum.
     " Çok düşündüm Ato, iyi bir hazırlık yapıp kır gerillasına başlamaktan başka bir yol kalmadı. Bunun için iyi bir eğitim yapabileceğimiz tek yer El-Feth kampları. Ben birçok arkadaşla konuştum. Onlar hemen gitmekten yana. Senin de bizimle birlikte olacağından kuşkum yok. Ama ilk grupta sen gelme. Seni Sosyalist Fikir Klübü için aday gösterelim. Bazı arkadaşları da kazandıktan sonra, sen ikinci grupla gelirsin. "
     Dediği gibi oluyor. Ben SFK başkanı seçiliyorum, Dede ise bazı arkadaşlarla Filistin'e gidiyor. İki ay kendilerinden bir haber alamıyorum.
     Sabahın köründe tanıdık bir ses uyarıyor:
     " Hadi kalk bakalım, bu kadar yattığın yeter ." Dede bu. Sıcacık gülümsüyor. Teni daha da kavrulmuş, Yine kırlara açılıyoruz. Bu kez şarap ve leblebi yok.
     İkinci grupla gitmek isteyen arkadaşları tespit etmişiz. Ancak bir kaç gün sonra 6. Filo İzmir'e gelecek ve Amerikan erlerini denize atmak için biz de İzmir'e gideceğiz. Ben SFK başkanı olarak birden ortadan kaybolursam iyi olmaz. " Bir kaç gün geciksek bir şey olmaz, ben de sizinle gelirim," diyor Dede. Birlikte İzmir'e gidip epeyi Amerikan askerini haşat ediyoruz. Sonra ver elini El-Feth.
     Feth'de bizden önce gidenler iyi bir eğitim görmüş. Ama yeni ekip için kamp bulunamıyor ve kısa bir eğitimden sonra dönme kararı alıyoruz. Tüm öyküyü anlatmak istemiyorum burada. Dönüşte Diyarbakır'da yakalanıyoruz Ve sekiz ay sürecek bir Cezaevi süreci başlıyor.
     Değişik çevrelerden çok fazla arkadaş ziyaretimize geliyor. En çok Dede onlara "tek doğru yolun kır gerillası" olduğunu anlatıyor. Yeni arkadaşlar kazanıyoruz. Yusuf, Hemşerim Amed ve Mustafa yakalanmamış. Sık sık ziyaretimize geliyorlar. Cezaevinde olmamız çok farketmiyor. Örgütlenmeye hızla devam ediyoruz.
     Yusuf bizi çok sevindiren haber getiriyor bir gün: Deniz'de bizimle birlik dağa çıkmaya karar vermiş. Çok sevinçliyiz elbette.
 
     Diyarbakır Cezaevinden çıktıktan sonra doğal bir iş bölümü gerçekleştirip hemen kır gerillası hazırlıklarına başlıyoruz. Ben Dağ'a eşya taşıyan ve arkadaşları götüren ekipteyim. Dede, Yusuf Deniz ve bazı arkadaşlar şeherde birkaç eylem yapıp dağa gelecekler.
     Ama yoldaşlar dağa gelemeden yakalanıyor. Bazı yoldaşlarımız Nurhak ta katlediliyor.  Geri kalanların da tümü yakalanıyor. Mamak askeri cezaevinde tutuluyoruz. Dede Türkiye Devriminin Yolu isimli bir broşür yazmaya başlıyor, ben de ekonomi bölümünde yardımcı oluyorum. Sık sık ne oldu, hangi hatayı yaptık, diye tartışıyoruz. Dede herzamanki gibi uzatmadan düşüncesini belirtiyor: " Detayları bir yana bırakalım arkadaşlar proletaryanın neferleri olamadık..."
    Uzatmak istemiyorum. Mahkeme çok hızlı sonuçlanıyor. Karar günü diğer günlerden farklı olarak salona toplu alınmıyoruz, ikişer ikişer alınıyoruz. Önce Yusuf ve Deniz, sonra Dede ve Ben. Sonra da diğer yoldaşlar. Dede ve ben slogan atmadık. Ama tüm arkadaşlar " Kahrolsun emperyalizm, yaşasın sosyalizm," gibi sloganlar atmışlar. Ve onsekiz idam... Dedeyle birlikte kararı dinlerken çekilen resmimizde Dede'nin yüzüne bakın. Karşıdakilerle alay ederek gülümsüyor... Daha sonraki bölümde anlatacağım, katledilmelerine çeyrek kala hücresinde "Gerilla Savaşı ve Marksizm" isimli bir kitap okuyor ve yüksek sesle yorumlar yapıyordu. İdam sehpasında ise şöyle haykırmıştı sevgili yoldaşım:
     "BEN, ŞAHSİ HİÇBİR ÇIKAR GÖZETMEDEN, HALKIMIN MUTLULUĞU VE BAĞIMSIZLIĞI İÇİN SAVAŞTIM. BU BAYRAĞI BU ANA KADAR ŞEREFLE TAŞIDIM. BUNDAN SONRA BU BAYRAĞI TÜRKİYE HALKINA EMANET EDİYORUM. YAŞASIN İŞÇİLER, KÖYLÜLER VE YAŞASIN DEVRİMCİLER; KAHROLSUN FAŞİZM."
 
 
                “BENİM İÇİN LANETLİ BİR AYDIR MAYIS”
     Sevgili Dede'nin bir nasihatı vardı: " Ato biz gidiciyiz bu kesin. Eğer bir oğlun olursa benim ismimi ver."
     Almanya'da doğan ilk oğlumun ismini İnan koydum. Ve Mayıs'ın laneti ne yazık ki hâlâ üstümdeydi. Çok çalışkan sınıfının birincisi olan oğlum İnan da 27 Mayıs 1992 yılında Almanya'da bir trafik kazasında genç yaşta vefat etti.
       Zor oluyor o günleri yazmak. Becerebilirsem yarın ve öteki gün Deniz ve Yusuf’la ilgili bazı anılarımı yazacağım.
     Her zaman belirttiğim gibi bana sormadan yazılarımı paylaşabilirsiniz.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
İmam Ekrem’i Ben Yazdım…Kara’yı Bu İşe Katmayın 01 Ekim 2021
Yurt sorununu çözemeyen TBMM Kürt sorununu çözemez22 Eylül 2021
Sen bu iktidara ne kadar daha sessiz kalacaksın?03 Ağustos 2021
CHP BU BAYRAMIN AYIPLISI, KAFATASÇISIDIR21 Temmuz 2021
Sivas şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyorum...01 Temmuz 2021
“Ülkemizin umudu olmak için yola çıktık” 29 Haziran 2021
CHP AKP’leşti yok birbirinden farkı27 Haziran 2021
İBB’den AKP’li İlçe Başkanına kıyak ihale 23 Haziran 2021
Kanlı ve kirli elleriniz kırılsın17 Haziran 2021
Hem ısmarladı, hem parasını istedi16 Haziran 2021
Ercan, İyi yola geçti16 Haziran 2021
Bayraktaroğlu’ndan Göksu’ya sert eleştiri!14 Haziran 2021
Kifayetsiz muhteris ne demek?14 Haziran 2021
Ercan: Tüm görevlerimden istifa ediyorum 12 Haziran 2021
NAZIMI ANMAKTAN KORKAN CHP’LİLER10 Haziran 2021
Eren: 39 ilçe binasının kirasını ödeyeceğim10 Haziran 2021
Devlet-siyaset-mafya ilişkisinin araştırılması AKP ve MHP oylarıyla reddedildi02 Haziran 2021
HALK DEVRİMCİ YURTSEVERİ UNUTMADI01 Haziran 2021
Kaplan “Böyle belediye yönetilmez”31 Mayıs 2021
Göksu’ya kim beddua etti? 29 Mayıs 2021
Başkan Yardımcısı Gökçebaş istifa etti29 Mayıs 2021
Bardağın boş tarafı….!27 Mayıs 2021
BİZ HELALLEŞMEK DEĞİL HESAPLAŞMAK İSTİYORUZ15 Mayıs 2021
GELECEK DEMOKRATİK SOSYALİZMDİR07 Mayıs 2021
USTA: AZIZ HATIRALARI KARŞISINDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM07 Mayıs 2021
O bildiriye bende imzamı atıyorum…07 Nisan 2021
İBB’DE İŞE GİRMEK- TORPİL- LİYAKAT 26 Mart 2021
Ahlaksızlara tepki koymayanlardan “8 Mart” anması08 Mart 2021
Muhalefet Rehin Üniversiteye Kelepçe -Pranga 05 Ocak 2021
İsyanım CHP Yönetenlerine - "Eline, Beline, Diline Sahip Ol"28 Aralık 2020
CHP’li Sahte Kabadayı Şaban Bak Ben Kimim 07 Aralık 2020
​Ertürk Merkez Partiye Danışman oldu.05 Aralık 2020
Aziz Milletimizin Kıymetli Evlatları;23 Kasım 2020
Muhalefet iktidar olmak ister – Kılıçdaroğlu ne istiyor?14 Kasım 2020
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti30 Ekim 2020
Erkan Baş'tan ve SODEV’den Erdoğan'a "Sen kimsin?"23 Ekim 2020
Siney-i Millet!16 Ekim 2020
İBB Meclisi’nde kavga17 Eylül 2020
CHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısının Oğlu Beni Kandırdı11 Eylül 2020
İyi Bir Ülke Yönetimi mi - Doğalgaz ve Petrolünüz mü?22 Ağustos 2020
CHP’de “Tek yol sağ particilik- Tek yol post ve dost”18 Ağustos 2020
İNCE ve genel merkeze küfreden zavallıları kınıyorum…13 Ağustos 2020
“Ne çabuk unuttunuz” CHP Örgütü birbirini yiyor…06 Ağustos 2020
CHP’de Yeni Parti Meclisi Belli Oldu27 Temmuz 2020
CHP bir genel başkan değil bir “lider” beklemektedir13 Temmuz 2020
Kurultaya Giderken… “Delege Demokrasi Direnişi İçinde Olmalı”12 Temmuz 2020
CHP Kurultayı ve Sosyal Demokrasinin İlkeleri05 Temmuz 2020
Fatih’in Panosu Kurtuluş mu- Kuruluş mu? Bir Acayip Ülkeyiz28 Haziran 2020
Bir Süreliğine Yokum… Pandemi Arası 26 Haziran 2020
CHP’de FETÖ’cü Hayranlığı –Davutoğlu – Babacan Sevdası26 Mayıs 2020
Ersel, Sen “Suyun Altından Saman Yürütürsün”22 Mayıs 2020
Olmadı İmamoğlu… Saraylılara cevap bu değil 15 Mayıs 2020
Vazgeçmek zor olsa da vazgeçtim…27 Nisan 2020
Kanayan Toplum Vicdanı – İnfaz Yasası17 Nisan 2020
Virüs Kapitalizmi Yerle Bir Etti –Sosyalistler Direniyor07 Nisan 2020
Sosyal Devlet Olmaya Çağrı! Yarın Değil Hemen Şimdi!26 Mart 2020
Koranavirüsü Yenmek Kolay, Cehaleti Yenmek Zor!!!21 Mart 2020
CHP Esenler gençliği için gezinin ne önemi var19 Şubat 2020
YA DEMOKRASİ YA DA DEMOKRASİ BAŞKA SEÇENEK YOK…06 Şubat 2020
Kalemini ve Kişiliğini Satan Emlakçi- Gazeteci 05 Şubat 2020
Haberimiz Ulusalda Ses Getirdi- Kuzu Gerçekten Dolandırıcı mı? 14 Aralık 2019
Esenler CHP Delegasyonu- Feodal Ağalık25 Kasım 2019
Bay Gazeteci Kaç Paraya, Kaç Paralık İlçe Başkanına Satıldın…02 Kasım 2019
CHP Esenler’den Plaket- Rüşvet- Cemaat- Tarikat Dörtlemesi 11 Eylül 2019
Liyakatsiz Sosyalistler & CHP’liler25 Ağustos 2019
Ekonomik Kriz Bayramı Zehir Etti11 Ağustos 2019
Makyavelizm beyinli Şovenizm kafalı Oportünist BAŞKAN07 Temmuz 2019
Korkusuz Üç Gazetecinin Yazdığı 16 Haziran05 Temmuz 2019
“YUNAN” AKP’yi Bitiren Beş Harfli Kelime 29 Haziran 2019
BAY ÜTEBAY… İmamoğlu’na Konuşulmuşsa Sen Cevap Vereceksin 26 Haziran 2019
Barışın, Kardeşliğin Egemenliğini Kuralım20 Haziran 2019
Esenler İYİ Partili Dörtlü- AKP’nin Dümencileri10 Haziran 2019
Ekrem İmamoğlu Açık Farkla Bir Kez Daha Kazanacak29 Mayıs 2019
Esenlerde Irkçılar İmamoğluna Yunanlı Sloganı Attılar26 Mayıs 2019
Eeyy Göksu Efendi Sen Önce Haddini Bileceksin24 Mayıs 2019
Anne Dünyadır- Anne Vatandır “Her şey güzel olacak “13 Mayıs 2019
Bakırköy'de Bayram Değil Öfke Vardı02 Mayıs 2019
Helalinden Oy - Helalinden İstanbul18 Nisan 2019
İmamoğlu Tamam- Esenler’de İttifaka Oy Vermeyeceğiz28 Mart 2019
İttifaklarınızı Alın Başınıza Çalın… BİZDEN-SİZE OY YOK…28 Şubat 2019
Esenler’in STK’larına Basının Cevabı 24 Şubat 2019
CHP’yi Sağ- Sağı İktidar Yapma Mücadelesi Veriyorlar08 Şubat 2019
CHP Esenler Beşik Gibi Sallanıyor- Yıkıldı Yıkılacak 25 Ocak 2019
CHP’nin Şeyhülislâmcıları – Dinçi Gericileri19 Ocak 2019
Neden Meclis Üyesi Olacaksınız???03 Ocak 2019
Çölaşan-Sirmen-Doğru Bana Çok Şey Öğretti 16 Aralık 2018
CHP’de Paşan ve Feodal Ağababan Varsa ADAYSIN14 Aralık 2018
Başaramazsınız Solu Yok Sayarak, Sağcı Devşirmelerle08 Aralık 2018
Gerçekten bu durum normal bir durum değil27 Kasım 2018
CHP İl ve İlçe Başkanları otoriteye boyun eğmemeli24 Kasım 2018
İnsan Müsveddeleri Ne Kadar Çokmuş Yahu…21 Kasım 2018
CHP Düzene Muhalif Değildir… 31 Ekim 2018
İttifak -İmamın Kayığı- Siyası Mezarlık 24 Ekim 2018
Her Şeye Eyvallah Diyorsan Adam Değilsin17 Ekim 2018
CHP İlçe Başkanı Huzur Toplantısında Neden Konuşmadı…08 Ekim 2018
Ütebay’a Göre Gülmek Devrimci Eylemmiş 14 Eylül 2018
Düzenin Balans Ayarcıları-İkisi de Sol Değil05 Ağustos 2018
Değişmek ve Yenilenmek Devrimcinin Kişiliğidir28 Temmuz 2018
Koltuk Sevdalısı CHP’liler Kötülük Yapıyorsunuz23 Temmuz 2018
Değişim Ama Evrimleşerek Değişim ​21 Temmuz 2018
ŞİMDİLİK ELVEDA DEMOKRASİ!..18 Temmuz 2018
CHP’de Kazanmadan Bölüşenler Rahatsız04 Temmuz 2018
CHP’li Fosillerin El Yordamı- AKP ve MHP26 Haziran 2018
Yerel Basın Kaşık, Çatal Aramaz-Haber Arar10 Haziran 2018
Yoldaş Dediklerim Kıvırtınız…30 Mayıs 2018
Ana Muhalefet Çadırı Karıştı22 Mayıs 2018
Solcular Ezilen Halkların Mücadelesini Verir 19 Mayıs 2018
24 Haziran Sonrası Faturayı Sen Ödeyeceksin08 Mayıs 2018
Yani Dünyanın En Tuhaf Mahlukusunuz30 Nisan 2018
AKP’lilerin, kıblesi ve ABD karşıtlığı 17 Nisan 2018
CHP Esenler İlçe Başkanı Parti Sucu İşlese de “AFERİN” 13 Nisan 2018
Umudu Yarınlara Taşımak Zorundayız…12 Nisan 2018
Olmuşuz Enayi Bir Toplum, Olmuşuz Ahlak Yoksunlarının Kuklası29 Mart 2018
KAFTANCIOĞLU: MÜCADELEYİ BUNDAN SONRA DA SÜRDÜRECEĞİZ21 Mart 2018
CHP “HAYIR” Birleşenlerine Kulak Vermeli16 Mart 2018
Yurtsever Yoldaşım Çare Sen Olacaksın 01 Mart 2018
TÜRKİYE'YE CHP, CHP'YE SOL KANAT19 Şubat 2018
Millilik Yoksulun Hakkını Peşkeş Çekmek Midir? 18 Şubat 2018
"ÖSO’yu donat YPG’yi yarat" kandırıldık diye hava at.30 Ocak 2018
Muhalefet “Ben Savaşa Karşıyım” Diyemez23 Ocak 2018
CANAN, Devrimcidir, Korkusuzdur, Yalnız Değildir.17 Ocak 2018
2018’de yakamızdan düşün…31 Aralık 2017
CHP’nin İçinde Kim Mezhepçi- Ben Değilim…27 Aralık 2017
Bay Ütebay… Ser Vermek Kolay mı zannediyorsun?19 Aralık 2017
Ben Sizi Adalete ve Yüce Örgüte Havale Ettim04 Aralık 2017
CHP’yi sol, solu ise iktidar yapalım…17 Kasım 2017
Eleştirenlere “CİHAT” ilan edenler…03 Kasım 2017
Katil ABD'den dost olmaz…22 Ekim 2017
Sizi Örgütün Vicdanına Havale Ettim12 Ekim 2017
Ben Korkusuz Ve Zor Birisiyim28 Eylül 2017
Hilafet Karanlığı ve İŞİD Kafalılar19 Eylül 2017
Yüreğiniz Yetiyorsa Çıkın Karşıma07 Eylül 2017
CHP Delegesi Bin Defa Düşünmeli23 Ağustos 2017
Her şeyi Usta’dan bekliyorlar 16 Ağustos 2017
AKP’nin Müfredatında “Mustafa Kemal” Yok24 Temmuz 2017
FKF'den 'Cumhuriyet' çağrısı: Bizim davamız Cumhuriyet'tir!23 Temmuz 2017
Kılıçdaroğlu Maltepe’de Tarih Yazdı12 Temmuz 2017
Adalet Yargıç Cüppesi Giymiş AKP Militanları Eli İle Katledilmektedir!17 Haziran 2017
Katlettiğiniz Adaleti Arıyoruz17 Haziran 2017
MİT TIR'ları davasında karar çıktı: CHP'li vekil Enis Berberoğlu tutuklandı14 Haziran 2017
Ahmet İsvan'ın ardından (1)03 Haziran 2017
Düşün artık çocuklarımızın yakasından28 Mayıs 2017
Saray’dan Düğmeye Basıldıysa… 08 Mayıs 2017
CHP Devşirme Aday Arayışını Terk Etmelidir07 Mayıs 2017
Üç Fidanımız Yaşıyor…07 Mayıs 2017
Devrimci Gençlik: Yasaklarınızın hükmü yok, biz kazandık!02 Mayıs 2017
Faşizm İşçi Sınıfını Yendi...30 Nisan 2017
Yolumdan dönüp mahrum mu kalayım!21 Nisan 2017
HAYIR Demeliyiz… Çünkü…31 Mart 2017
AKP Hollanda’dan Daha Beterini Yaptı13 Mart 2017
İktidar yalakası gazeteci müsveddeleri24 Şubat 2017
CANIM ÇOK SIKKIN…NAMUSUN VE ŞEREFİN ÜZERİNE YEMİN12 Şubat 2017
Gelecek HAYIR’ dadır07 Şubat 2017
Bu Zihniyet “İSTİKRAR” Getiremez Ayrıştırır04 Şubat 2017
Faşizmin Ayak Sesleri02 Şubat 2017
Kula Kulluğa HAYIRRRR…25 Ocak 2017
ÜLKENİN TEMELİNE DİNAMİT KONULUYOR...13 Ocak 2017
Ben hayır diyorum… Ya siz…13 Ocak 2017
Başkanlık !!Tek kelimeyle…12 Ocak 2017
Unutmayın… Gazetecilik hep yaşayacak02 Ocak 2017
AnlamadınızBaşkomutan ATATÜRK’Ü24 Aralık 2016
Bir gün ABD’ye bir gün Rusya’ya Bel Bağlamışız21 Aralık 2016
Jölesiz Oda Başkanı Jöleliye Taş Çıkarıyor09 Aralık 2016
Yurtsever ÖğretmenlerimizinGünü…22 Kasım 2016
Yazıyorum Ama İstemeyerek Yazmak Zorunluluğumdan14 Kasım 2016
CHP’nin içindeki Kumpasçılar31 Ekim 2016
Yanlışları Eleştirmezsem,Kendimde Eksiklik Hissediyorum18 Eylül 2016
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Tarık Akan mesajı16 Eylül 2016
Darbeyle adam gibi yüzleşmelisiniz02 Eylül 2016
Darbeyi kazdıkça FETÖ çıkıyor AKP çıkıyor12 Ağustos 2016
Yazacağımız yazılar var sular durulsun hele04 Ağustos 2016
FETO’nun kim olduğunu gördünüz mü?21 Temmuz 2016
Yine terörün altında kaldık…30 Haziran 2016
Erdoğan: Teröristler kadar onurlu olmazsak büyük bir kırılma olur25 Haziran 2016
Meydanı boş buldular “At oynatıyorlar”20 Haziran 2016
Kurşunu bırakan bu dallama…08 Haziran 2016
Kravatlı, Takım Elbiseli Emek Hırsızları06 Haziran 2016
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den İstanbul'un Fethi konusunda sürpriz bir çıkış geldi28 Mayıs 2016
CHP'den Emek Büroları Hamlesi 23 Mayıs 2016
CHP’de Kılıçlar çekildi-Muhalefet bayrak açtı 22 Mayıs 2016
Bak Sen Şu Çın Fikirli Kılıçdaroğlu’nun Planına21 Mayıs 2016
CHP'li Eren Erdem:'Bu Meclis’e yönelik demokrasiye yönelik bir darbedir”20 Mayıs 2016
“Ağabeyimin söyledikleri uygulansaydı bugün çocuklar ve kadınlar ölmeyecekti”18 Mayıs 2016
İsmail Türk MHP Erdoğan’ı Başkan Yapıp 4 Bakanlık Alacak!18 Mayıs 2016
“Geldikleri gibi gidecekler”13 Mayıs 2016
Ben Yok’um Bakırköy’de, Ben Devrimciyim27 Nisan 2016
CHP; Gazi Osman Paşa Örgüt Toplantısını Yaptı16 Nisan 2016
Gaddarlaştık… Vahşileştik!12 Nisan 2016
CHP'li Aksünger'den Davutoğlu'na Kimlik Bilgileri Cevabı12 Nisan 2016
Kılıçdaroğlu'ndan Tepkilere Cevap07 Nisan 2016
Ümit Yurdakul “ Sağlık Yandaş İş Adamlarına Pazarlanıyor.”26 Mart 2016
Soysal “kötü gidişe dur demeliyiz"26 Mart 2016
CHP İstanbul İstiklalde Terörü Kınadı22 Mart 2016
Cahil İle Konuşursan Dönersin Merkebe21 Mart 2016
TİMES ERDOĞAN’I BÖYLE ÇİZDİ09 Mart 2016
Arınç’tan Erdoğan’a... 02 Mart 2016
Nasreddin Hoca İki Eşli Miydi?02 Mart 2016
CHP’li Gök Süleyman Soylu’yu Terletti! 01 Mart 2016
Vahşileşen bu sistemi yıkalım… 22 Şubat 2016
Erdem, “Twitter'ı Engelleyeceğine Terörü Engelle"18 Şubat 2016
Kılıçdaroğlu: Baykal AKP'nin can simidi oldu17 Şubat 2016
Baykal’dan Savaş Çığırtkanlığı!16 Şubat 2016
Yeni AKP Hareketi Doğuyor!15 Şubat 2016
Türkiye 14 yıldır çok kötü yönetildi07 Şubat 2016
Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu belirledi24 Ocak 2016
Göksu çalıştı, AKP Esenler ödülleri aldı19 Ocak 2016
Ütebay PM’ne seçildi19 Ocak 2016
Kılıçdaroğlu 990 oyla 4. kez Genel Başkan17 Ocak 2016
Yarınların aydınlığını değil karanlığını hazırlıyorlar16 Ocak 2016
Reklamlar meyvesini veriyor08 Ocak 2016
Meclis, Göksu’ya protokol yetkisi verdi07 Ocak 2016
CHP’li Sağ’ı darp edenlere 9’ar yıl hapis istendi 07 Ocak 2016
Esenler’de 1 ay içerisinde 19 kez aşıldı05 Ocak 2016
AKP'liler kendi üyelerine güvenmedi04 Ocak 2016
“Ezildik, dışlandık ve yorulduk”04 Ocak 2016
Meclis bugün toplanıyor04 Ocak 2016
Askeri alan projesi 2027’de bitecekmiş01 Ocak 2016
“Yoksulluğun ve yolsuzluğun olmadığı bir yıl diliyorum” 31 Aralık 2015
“Yeni yıl adaletin ve bereketin yılı olsun”31 Aralık 2015
“CHP’nin iktidarında mutlu olurum” 31 Aralık 2015
CHP’den kentsel dönüşüm önergesi28 Aralık 2015
MHP’de adaylar “ortak imza” için anlaştı28 Aralık 2015
Kaymakçı en çok yaptığı ayak oyununa kendi geldi28 Aralık 2015
CHP’nin İl Başkanı Canpolat oldu28 Aralık 2015
Tamaylıgil: İktidarda kalmak değil; İtibarda kalmak önemlidir25 Aralık 2015
CHP’li Usta’ya saldırana ceza25 Aralık 2015
“CHP’de bu yapı sıfırlanmalı”24 Aralık 2015
CHP İl Başkanı’nı örgüt iradesi değil, lobiler belirliyor 22 Aralık 2015
Göksu’ya açık davet22 Aralık 2015
Türk: Önceliğimiz hayat kurtarmak22 Aralık 2015
Tüm ezilen halklara “Mutlu müreffeh seneler” 21 Aralık 2015
Yedekçi’den Ütebay’a ziyaret20 Aralık 2015
Muhalefetin Alkışladığı Tek AKP'li Vekil!17 Aralık 2015
CHP’de ilk görev dağılımı yapıldı17 Aralık 2015
CHP'li vekil Eren Erdem: Ölüm tehditleri alıyorum!16 Aralık 2015
İstanbul il kongresinden bir şey çıkmaz…14 Aralık 2015
“AKP’li belediyenin yaptığı her şey yanlıştır…”12 Aralık 2015
CHP İstanbul'da ilk Kadın il başkan adayı Koza yardımcı11 Aralık 2015
CHP’den Meclis’e çıkarma11 Aralık 2015
Ütebay: Onurlu göreve layık olacağız10 Aralık 2015
CHP Esenler örgütü “Ayar”ı veremedi09 Aralık 2015
Ütebay mazbatasını aldı09 Aralık 2015
Yüksel Kılıç’ı yedi09 Aralık 2015
Erdoğan’dan Osmanlı Ocakları’na ağır suçlama09 Aralık 2015
CHP'nin İstanbul Yeni İlçe Başkanları08 Aralık 2015
CHP’den istifa etmese, ihraç edilecekti 08 Aralık 2015
Koç: “Bunlara dansöz demeyin…”07 Aralık 2015
“Kaymağı” yedi07 Aralık 2015
Muhtarlar belediyeden ne istiyor?04 Aralık 2015
Arap’lardan dost olmaz 01 Aralık 2015

https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH