SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > FİNANS

KEMAL DERVİŞ ADAYLAR ARASINDA…
21 Nisan 2011
Uluslararası Para Fonu IMF’nin başkanlığı için adı geçen isimler arasında Kemal Derviş de yer alıyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

 

 

 

 

 

 

 

KEMAL DERVİŞ ADAYLAR ARASINDA…

Uluslararası Para Fonu IMF’nin başkanlığı için adı geçen isimler arasında Kemal Derviş de yer alıyor.

The Guardian gazetesi IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın yerine Derviş’in gelebileceğini yazdı. Intependent gazetesi, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanlığı için adı geçen isimler arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın eski başkanı Kemal Derviş’in de yer aldığını belirtirken, The Guardian gazetesi IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın yerine Derviş’in gelebileceğini yazdı

Intependent gazetesi, IMF Başkanlığı için adı geçen isimler arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın eski başkanı Kemal Derviş’in de yer aldığına ilişkin bir haber yayınlarken, The Guardian gazetesi IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın yerine Derviş’in gelebileceğini yazdı.

Gazete ayrıca, BM Kalkınma Programı’nın eski Başkanı Kemal Derviş’in de IMF’nin yeni başkanlığı için isminin geçtiğini kaydederek, “Derviş, bir Türk olarak Avrupalıların desteğini kazanacaktır” yorumunu yaptı. Derviş, 2001’de krizden çıkış için hazırlanan IMF destekli programın başında yer alıyordu.

Hükümet kriz ortamında ekonominin dümenini o dönem Dünya Bankası Başkan Yardımcısı olan Kemal Derviş’e teslim etme kararı almıştı. Strauss-Kahn’ın ilk 5 yıllık görev süresinin gelecek yıl dolması ve Fransa Cumhurbaşkanlığı için 2012’de adaylığını koyması bekleniyor.

Guardian ise Strauss-Kahn’ın yerine, Güney Afrika’nın eski Maliye Bakanı Trevor Manuel, Hindistan Merkez Bankası Başkanı S. Sridhar ve yine Hindistan’ın planlama komisyonunun başkan yardımcısı Montek Ahluwalia’nın gelebileceğini kaydetti. Gazete, Avrupa’dan ise Fransa Maliye Bakanı Christine Lagarde’ın da IMF’nin yeni başkanı olabileceği yorumunu yaptı.

Gazeteye göre, İtalya Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi ya da İngiltere’nin eski Başbakanı ve Maliye Bakanı Gordon Brown adaylar arasında yer alıyor. Ancak İngiltere Başbakanı David Cameron, Brown’un adaylığını desteklemezse İngiltere’nin eski bakanı Peter Mandelson’ın da IMF Başkanı olabileceği belirtildi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer FİNANS Haberleri

Başlık Tarih
 
Bakın vergide kaçıncı sırada? 26 Haziran 2015
Tüketici Fiyat Endeksi, Ocak 201404 Şubat 2014
AB’DEN STK PROJELERİNE 6.150.000 MİLYON AVRO DESTEK… 13 Kasım 2013
Hükümetin zam teklifi memuru şoke etti!14 Mayıs 2012
Öğrenim kredisini ödemeyene e-haciz şoku04 Nisan 2012
BELEDİYEDEN RAMAZANDA ZAM…13 Ağustos 2011
CARİ AÇIK 72,5 MİLYAR DOLAR…11 Ağustos 2011
ADABANK GÜR’ÜN…29 Temmuz 2011
KEMAL DERVİŞ ÖNDE…20 Mayıs 2011

https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH