SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

Mithat Sancar: “Bir intikam davası olan Kobanê Davası da kapatma davası gibi temelsiz
20 Nisan 2021
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Sancar, HDP'ye yönelik kuşatmanın devam ettiğini, 26 Nisan’da görülecek Kobanê Davası'nın da bir intikam davası olduğunu söyledi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Her gün yeni bir hamle ile karşılaştıklarını söyleyen Sancar, “Ancak ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Bu hamlelerin hepsi nafiledir. Önümüzdeki hafta pazartesi günü bir kumpas ve kuşatma davası başlıyor. 26 Nisan’da bundan 6 yıl önce gerçekleşmiş olaylarla ilgili hazırlanmış iddianame üzerinden bir dava başlayacak. Kobanê Davası adıyla biliniyor” dedi.

Önceki dönem Eş Genel Başkanlarının Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile partilerinin önceki dönem MYK üyeleri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 108 kişi hakkında açılan davayı hatırlatan Sancar, “Bu dava neden açıldı, hatırlatmakta fayda var. 2014 yılında IŞİD, Şengal soykırımından bir ay sonra Kobanê şehrine saldırmıştı. Orada yaşayan halkları, başta Kürtler olmak üzere soykırımdan geçirmek istiyordu. Yeni bir soykırım peşindeydi” diyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kobanê Davası siyasi bir intikam davasıdır”

 

IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarına karşı Türkiye ve bütün dünya ayağa kalkmıştı; acil çağrılar yapılıyor, protestolar gerçekleştiriliyordu. Türkiye’de yaşayan Kürtler ve demokrasi güçleri başta olmak üzere milyonlarca insan bu vahşete dur demek ve hükümetin Kobanê’ye geçişlere izin vermesini sağlamak için sokakta demokratik gösteri haklarını kullanıyordu. Tüm bu zaman diliminde Çözüm Süreci devam ediyordu, İmralı görüşmeleri ve partimizin heyeti ile hükümet arasında diyalog sürüyordu. Herkesin şunu net olarak bilmesini istiyoruz. Bu hukuki bir dava değil, siyasi bir intikam davasıdır. Bu, kapsamlı bir tasfiye operasyonudur.

“Bu dava da kapatma davası gibi temelsizdir ve çökmeye mahkumdur”

 

Bu, yıllardır sürmekte olan darbe planının yeni ve belki de en önemli kavşağıdır. Bir kumpas davası ile karşı karşıyayız. HDP’nin demokratik siyaset yapma hakkını ve Kürt halkının siyasette özne olma iddiasını ortadan kaldırma çabasıdır. Bu kumpas davasının içerisinde hukuk yok, hakikat yok, belge bilgi delil yok. Aynı kapatma davası gibi temelsizdir ve çökmeye mahkumdur bu dava da.

“Bu dava gündemden düşmelidir, Yargıtay boşuna zaman harcamamalıdır”

 

Biliyorsunuz bize yönelik saldırı ve kuşatma dalgasının son halkasıydı kapatma davası. Hazırlanan iddianamenin ne kadar çürük, temelsiz, saçma ve boş olduğunu söylemiştik. Nihayet AYM de oy birliği ile bu görüşlerimizin doğruluğunu ortaya koydu. İddianamenin düzeltilmesi mümkün olmadığı için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısına düşen de meseleyi gündemden çıkarmaktır. AYM’nin açtığı bu kapıdan hukukun ışığının bir nebze bile olsa girmesine imkan tanımaktır. Bu dava gündemden düşmelidir, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı boşuna zaman harcamamalıdır. Türkiye’deki demokratik siyaseti yok etme planlarının bir parçası olmamalıdır. Bu dava gündemden düşsün. Böylece Türkiye’de yeni bir dönemin bir adımı atılsın.

“Kaybetmenin acısını siyaseten HDP ve halka ödettirmek istiyorlar”

 

Kobanê Davası bir kumpas davası dedik. Bunun başlangıcı 7 Haziran seçimlerinden sonraya denk geliyor. Sandıkta ağır bir yenilgi alan AKP Genel Başkanı “Bu partinin yöneticileri bunun bedelini ödeyecektir” demişti. Evet davayı başlatan da aslında tam olarak bu sözlerdir. Mesele burada açıkça anlaşılıyor. Kaybetmenin acısını siyaseten HDP ve halka ödettirmek istiyorlar. Dokunulmazlıkların 2016 Mayıs’ında kaldırılmasından sonra HDP’ye yönelik 4 Kasım’da gerçekleştirilen darbe bu sürecin diğer bir aşamasıydı. Kobanê Davası bir başka aşaması. Demokratik siyaseti çökertme ve demokrasi umutlarını bütünüyle tasfiye etme planının önemli bir halkası ile karşı karşıyayız. Demokrasiyi tümüyle sıfırlamak isteyen tekçi iktidar düzenine ve faşizme karşı mücadele yürüterek ve demokrasiyi yaşatarak topluma nefes aldırmaya çalışan, özgür ve eşit bir yaşamı, gerçek adaleti, onurlu ve adil barışı kurmak isteyen tüm demokrasi güçlerini ve toplumsal muhalefeti hedef alan bir dava ile karşı karşıyayız. Bu kumpas davası aynı zamanda kapatma davasında olduğu gibi hukuk zemininden tamamen çıkmıştır ve ülkeyi tekçi iktidarın hedef ve amaçlarına göre dizayn etme çabasının bir aracı haline gelmiştir. HDP’nin karşısına siyasetle çıkamıyorlar; onu zulümle, baskıyla, yargıyla, polisle sindirmeye çalışıyorlar. Ama nafile, bu yolda yürüyüşümüz kararlı bir şekilde devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

“Bu dava yalan üzerine kurulmuştur”

 

Yargılanan değerli dostlarımız, yoldaşlarımız mahkeme salonlarında tarihi savunmalar yapacak, bütün bu iddiaları bir bir çürütecek ve yalanları ortaya serecektir. Duruşmalar hukuksuzluğun, kumpasların yargılandığı gerçek bir adalet hesaplaşmasına dönecektir. Bu dava yalan üzerine kurulmuştur. Dediğim gibi arkadaşlarımız mahkeme salonlarında bunları ayrıntılı olarak ortaya koyacaktır. Ama ben şimdiden birkaç yalanı kamuoyuyla bir kez daha paylaşmak istiyorum.

Kobanê Davası kapsamında ileri sürülen yalanlar ve gerçekler neler?

 

Ne demişlerdi: “HDP 7 Haziran seçiminden sonra halkı sokağa döktü”. Bizzat Cumhurbaşkanı söyledi bunu. Yalan! Gerçek ne? 6-8 Ekim protestoları 7 Haziran seçiminden tam 8 ay önce gerçekleşmişti. Diğer bir yalan da şuydu: 6-8 Ekim protestoları HDP’nin attığı tweetle başladı. Külliyen yalan! Peki, gerçek ne? Protestolar IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarıyla beraber Eylül ayının başlarında ortaya çıkmıştı. Ölümler ne zaman yaşandı? Ölümler Erdoğan’ın 7 Ekim’de Antep’te söylediği “Kobanê düştü düşecek” sözünden sonra polisin Muş’un Varto ilçesinde protestocuları otomatik tüfeklerle taramasıyla başladı. O güne kadar barışçıl süren protestolara kan bulaştı, kaos ortaya çıktı, karanlık bir ortam ortaya çıktı.

Milyonlar IŞİD barbarlığına karşı alanlara çıktı

 

HDP’nin tweeti halkı sokağa döktü, halkı şiddete teşvik etti.” Bir başka yalan. Gerçek ne? HDP’nin tweeti barışçıl bir protestoya çağrıydı. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yüz binler hatta milyonlar HDP’nin tweetinden önce IŞİD barbarlığına karşı protestoya başlamışlardı. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası kurumlar ardı ardına acil çağrılarda bulunuyorlardı. “HDP yöneticileri olayları kışkırttı.” Bir başka yalan. Biliyoruz ki o dönem Çözüm Süreci devam ediyordu. Olayların durdurulması için Sırrı Süreyya Önder ve İdris Baluken İçişleri Bakanı ile sürekli diyalog halindeydi. Hatta Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş da dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu da telefon görüşmeleriyle birlikte izliyordu. Bu görüşmeler esnasında dönemin İçişleri Bakanının kullandığı bir söz var arkadaşlarımızın bize aktardığı, diyor ki “Bizim kontrol edemediğimiz güvenlik güçleri var.

Emniyetin savcıya ve yargıya nasıl talimat verdiğinin belgesini açıklıyoruz

 

Yalanlar ve kumpaslar bitmiyor. Bugün elimize bir belge geçti. Bunu şimdi sizlerle paylaşacağım, kamuoyunun bilgisine sunacağım. Bu belge TEM Şube Müdürlüğünün bilgi notu. Elimizde bu belge duruyor, basına da vereceğiz. Bizim herhangi gizli saklı bir faaliyetle elde ettiğimiz bir belge değil. Bizatihi savcılığın dosyada unuttuğu bir belge. Savcı belgeyi klasörün içinde unutmuş ve avukat arkadaşlar bu belgeyi bulup çıkarmışlar. Bu belge emniyetin savcıya nasıl talimat verdiğini açıkça gösteriyor. Tarihini söyleyeyim 26 Ekim 2018 yani 2 buçuk yıl önce. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanıp savcıya verilmiş bir belge. Yargıya açıkça talimat veriyor. Belgeden bir bölümü okursam daha iyi anlaşılacak.

7 Haziran’dan birkaç ay sonra hazırlanmış bu belge, isimler sayılıyor. “Milletvekili seçilen Ayhan Bilgen, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli hakkında dosya kapsamında seçimden önce soruşturmalarına başlanmış olması, şüphelilerin şüpheli sıfatını teslim edecek soruşturma işleminin yapılmış olması nedeniyle Anayasanın 14. maddesi gereğince adı geçen 7 şüpheli hakkında Anayasanın 83. maddesinde geçen yasama dokunulmazlığına ilişkin güvencenin geçerli olmayacağı soruşturma kapsamında değerlendirilmiştir.” Ne demek istiyor? Diyor ki bunlar evet seçildiler, ama dokunulmazlıklarını tanımayın, ne yapın? Bu 7 şüpheli hakkında, gözaltı, tutuklama, sorguya çekme işlemlerini yapın diyor. Bunların yapılmasında hukuki bir engel yoktur diyor. Yani dönemin MYK Üyelerine yapılan gözaltı operasyonu kapsamında adı sayılan milletvekillerimizin dokunulmazlıkları kaldırılmadan onların haklarında da gözaltı ve tutuklama işlemlerinin yapılmasını istiyor TEM. Savcıya bu talimatı gönderiyor. Kimler hazırlıyor, bu dosyalar nerede hazırlanıyor, nasıl oluşturuluyor? İşte size bütün yalanlara ayrıca ilaveten bir kumpas belgesi. Kim bilir bunun gibi daha ne belgeler var? Dosyaları inceledikçe karşımıza çıkacaktır muhtemelen, belki unuttukları başka şeyler de vardır. Ama eğer dosyalara koymamışlarsa da bu hakikatleri örtemeyecekler.

“TEM’in savcıya talimatları bitmiyor”

 

Bununla da TEM’in savcıya talimatları bitmiyor. Diyor ki, bu davayı kullanarak HDP’yi kapatmak mümkündür. Yani kapatma davasının hazırlığını Terörle Mücadele Şubesi savcıya talimatla başlatmak istiyor. 2018, 26 Ekim. O paragrafı da okuyayım. “Bu nedenle HDP’nin 6-7-8 Ekim olaylarında şiddetin odak merkezinde bulunduğu kabul edilecek. Anayasa’nın 69’uncu maddesinde ise bu hususun kapatma nedeni olarak gösterildiği hukuki olarak değerlendirmiş. Yukarıda ismi geçen şüpheliler hakkında TCK 302 uyarınca terör nedeniyle cinayet, cinayete teşebbüs, yaralama, mala zarar verme nedeniyle iddianame düzenlenmesi halinde – işte geliyoruz kritik cümleye- anayasal mevzuatımıza göre parti kapatma sonucunun da ortaya çıkacağı hukuken değerlendirilmektedir.” Kim yapıyor bunu? TEM.

“Bu ülkede hakikat ve adalet mücadelesini yürüten milyonlar var”

 

Biz diyoruz ya kapatma iddianamesi de Kobanê Davasının iddianamesi de savcılar tarafından en azından adil ve yetkin savcılarca hazırlanmamıştır. Bunlar karanlık dehlizlerde çeşitli kumpas oyunları ve senaryolarla hazırlanmış ve savcılara böylece tevdi edilmiştir. Ha gönüllü katkı sunan, hatta işin içinde büyük bir cevvallikle yer alan savcılar yok mudur? Vardır biliyoruz çünkü, iktidara bağlı hareket etmeyi her şeyin üzerinde gören yargı mensupları da var. Ama bu ülkede vicdanlı insanlar da var. Her şeyden önce bu ülkede hakikat ve adalet mücadelesini yürüten milyonlar var. Bu milyonlar bu kumpası çökertecekler.

Ne yapmak istiyorlar? Kurdukları devasa bir yalan sistemi var. Bununla toplumsal hafızayı yok etmeyi, toplumu hafızasızlaştırmayı hedefliyorlar, sanki bu mümkünmüş gibi. Yok, arkadaşlar, bizler hakikati haykırdıkça ve bunun için mücadelemizi kararlılıkla sürdürdükçe toplumun hafızasını da karartamaz, bu kumpaslarıyla da hiçbir şekilde sonuç alamazlar.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
“İYİ PARTİ'NİN OYLARI İLE SEÇİLDİĞİNİZİ UNUTMAYIN” 20 Ocak 2022
Akşener, " Cumhurbaşkanı böyle abuk sabuk konuşamaz. Kendine gel"19 Ocak 2022
Dudak Uçuklatan Ballı İhale AKP’liye…19 Ocak 2022
Usta şairi Trabzonlu olduğu için mi AKP’liler engelledi14 Ocak 2022
AKP VE MHP EGEMENLİĞİ TARİKATLARA VERMİŞ14 Ocak 2022
ZEYBEK: AKP BUDUR! YAZARSA HANENİZE KDV YAZAR… 13 Ocak 2022
Erdoğan, Türkiye'yi onlarca yıl geriye götürdü13 Ocak 2022
TİP’lilerden Kılıçdaroğlu’na inat ‘Tarikat yurtları kapatılsın’ eylemi12 Ocak 2022
Erkan Baş, "Hedefimiz, üçüncü bir ittifak11 Ocak 2022
"Vatandaş çarpıldıkça senin de gözlerin ışıl ışıl oluyor mu?"05 Ocak 2022
AKP’nin Tek Hayırlı İşi: Hemşeri dernekleri İl tanıtım günleri düzenleyemeyecek04 Ocak 2022
İşte memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranı03 Ocak 2022
TÜİK Açıkladı: Enflasyon, Aralık 2021'de Yüzde 13,58, Yıllık Bazda Yüzde 36,08 03 Ocak 2022
Enflasyon memuru ezdi geçti: Memur zammı yüzde 27,9'da kaldı03 Ocak 2022
Beklenen oldu: Yeni yıla peş peşe zamlarla girdik01 Ocak 2022
Erkan Baş: Erdoğan’a tarihin en büyük yenilgisini yaşatmak istiyoruz31 Aralık 2021
EMEP, SOL Parti ve TKP'den ortak açıklama: 2022'yi mücadele ederek kazanacağız31 Aralık 2021
Türk-İş: Açlık sınırı 4 bin 13 lira, yoksulluk sınırı 13 bin 73 lira31 Aralık 2021
"AKP yüzde 12 oy kaybetti ama CHP yüzde 12 kazanamadı"30 Aralık 2021
Yaşlı teyzem sana helal olsun!27 Aralık 2021
CHP’li Ali Şeker: “Özel eğitim kurumlarındaki öğretmenler çoğunlukla asgari ücret alıyor”24 Aralık 2021
Devrim Şehidi Teğmen Kubilay, Ortaçağcı gericiliğe karşı mücadelemizde yaşıyor22 Aralık 2021
EYYYY CHP'liler: "Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor"22 Aralık 2021
Palandöken’den günah çıkaran beyan…22 Aralık 2021
Kartal Dağı'nda mermere ÇED süreci iptal edildi21 Aralık 2021
'Lale Devri Nasıl Bittiyse Sülale Devri de Bitecek, Hepiniz Yargılanacaksınız!'20 Aralık 2021
8 yıl önce, 8 yıl sonra... AKP’nin Prensleri 17 Aralık 2021
Sosyalistler Adana’da düşük asgari ücret dayatmasına karşı sokakta: “Çare örgütlü direniş!”16 Aralık 2021
Çerkezoğlu, "Asgari ücret zammı (Sefalet ücreti) suya yazılan yazıdır"16 Aralık 2021
TİP Sözcüsü Kadıgil'den yurttaşlara:'BİZ ÇOKTAN KAZANDIK'15 Aralık 2021
Hekimler ve sağlık emekçileri yurt genelinde iş bıraktı: Grevdeyiz!15 Aralık 2021
DİSK'ten İstanbul'da muhteşem miting12 Aralık 2021
SSK, Bağ-Kur... emeklilerine büyük müjde! İki bin TL ek ödeme hesaplara yatıyor11 Aralık 2021
2022'de SSK, Bağ-Kur emeklisi ne kadar maaş alacak? 11 Aralık 2021
12 Aralık Pazar günü Kartal Meydanındayız07 Aralık 2021
Sağlık emekçileri iş bıraktı06 Aralık 2021
Rize Çayeli Belediyesi Sayıştay’ı İsyan Ettirdi 06 Aralık 2021
BAKIRKÖY’DEN YÜKSELEN SES “MÜCADELEMİZ TÜRKİYE İŞÇİ SINIFININ MÜCADELESİDİR”05 Aralık 2021
Bir gecede 20 hastaya bakan hemşire, destek isteyince ceza aldı 02 Aralık 2021
Bakanı Özer açıkladı!İşte sözleşmeli öğretmenlere verilecek haklar 02 Aralık 2021
AKP'li başkanın eski şirketine 300 bin TL'lik ihale29 Kasım 2021
Alparslan Türkeş'i anma töreninde kan döküldü!28 Kasım 2021
Hacked by Xale [ Turkish Defacer ]27 Kasım 2021
Kılıçdaroğlu’ndan ‘Mersin çağrısı’24 Kasım 2021
Dolar 12 TL’yi geçti, siz seyrediyorsunuz!23 Kasım 2021
Akşener: Ahlak Yoksunu Zihniyetten Kurtulacağız17 Kasım 2021
Yıllar sonra ortaya çıkan Erdoğan-Davutoğlu kavgası!16 Kasım 2021
AKP'li Belediye Başkanı "Ben gidip CHP’liye mi ihaleyi vereyim"14 Kasım 2021
AKP'li marifetli başkanın yeni icraatı : "Yönetemeyeceğim adamı atarım!"13 Kasım 2021
Şener Komisyon'da konuştu, AKP karıştı!05 Kasım 2021
CHP’Lİ K.ÇEKMECE BELEDİYESİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR!04 Kasım 2021
Gürsel Erol’a tepki: Ana Fatma Ziyaretinin dokusunu bozarken kimden izin alındı?02 Kasım 2021
TİP Genel Başkanı Baş, Erdoğan'a seslendi: 'Sizi ABD bile kurtaramaz'02 Kasım 2021
Komünistlerden ABD’ye ve savaş gemisine… DEFOL…02 Kasım 2021
Bahçelievler Katilleri bugün aflarla serbest kaldılar01 Kasım 2021
Bahçeli'nin 'Kahraman'ı" suç örgütü liderine, 32 yıllık cezadan beraat30 Ekim 2021
Erkan Baş, Mersin halkıyla buluştu30 Ekim 2021
İBB'nin İmamının taksi projesi 10. kez reddedildi!28 Ekim 2021
Bütçede Aleviler ve Kürtler yok27 Ekim 2021
Erkan Baş: Tezkereye ‘evet’ diyenlerin evlatları bedelli askerlik yapacak, yoksulun evladı ölüme gönderilecek!26 Ekim 2021
Kadıgil: AKP bizden çaldıklarını bize geri verecek25 Ekim 2021
TÜGVA AKP döneminde İBB’yi hortumlamış22 Ekim 2021
İYİ Parti 4. yılını kutluyor... 22 Ekim 2021
Erkan Baş: AKP paralel evren iktidarıdır20 Ekim 2021
Saray’a şatafat, vatandaşa sefalet20 Ekim 2021
Akşener, fotoğraf sanatçısı Ara Güler'i andı 18 Ekim 2021
Kadıgil’den Çalışma Bakanı Bilgin’e: işçiler sizin kölenizdir gibi davranamazsınız18 Ekim 2021
Çavuşoğlu ile görüşen Taliban Bakan Vekilinin Türkiye mal varlığını dondurmuştu14 Ekim 2021
Bu gericileri sakın ha; yarın muhalefet davet etti demeyim14 Ekim 2021
Kâğıt İşçilerine Yaşamak Haram13 Ekim 2021
TTB’den 'Sağlıkta Kaos' Uyarısı- İstifalar peş peşe geldi!13 Ekim 2021
Erkan Baş'tan TÜGVA Açıklaması: 'Yeni Bir Paralel Devlet Yapılanması'12 Ekim 2021
Kıvılcımlı mezarı başında anıldı: Bıraktığı Mirasa Sahip Çıkacağız11 Ekim 2021
TİP, Assos'taki doğa katliamı hakkında suç duyurusunda bulundu09 Ekim 2021
1 milyar lira ile kaçtığı söylenen Saim Diken'in eşi Odatv'ye konuştu05 Ekim 2021
Selahattin Demirtaş'tan 'Sol Blok' çağrısı04 Ekim 2021
SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklisine 3 müjde birden!04 Ekim 2021
TİP’sinden Meclisi Boykot- Darısı Diğerlerine01 Ekim 2021
Meclis tüm siyasetin merkezi haline gelecek 01 Ekim 2021
Türkiye İşçi Partisi kurucularından Şaban Erik vefat etti...27 Eylül 2021
“Okullarda çetelere geçit vermeyeceğiz”27 Eylül 2021
HDP 11 MADDEYİ AÇIKLADI27 Eylül 2021
GÖKSU BAKALIM CHP’li AKGÜN KADAR YİĞİT MI?26 Eylül 2021
Sedat Peker'den, Sadettin Tantan'a 'bilgi kaynağı' yanıtı26 Eylül 2021
HKP’den, Bayraktar’a ve Baykal’a Suç Duyurusu25 Eylül 2021
Ne Cemaat Yurdu Ne Tarikat Evi! İnsanca Yaşanılacak Yurtlar İstiyoruz!25 Eylül 2021
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığından ücretsiz Neşet Ertaş konseri 24 Eylül 2021
Türkiye İşçi Partisi öğrencilerin barınma sorununu MECLİSE taşıyor24 Eylül 2021
Tekin, iktidara seslendi! ‘ milyonlarca esnaf kepenk kapatabilir’23 Eylül 2021
MHP'den ihraç edilen Suat Başaran'dan sert açıklama 23 Eylül 2021
Demirtaş, “Çözümün adresi TBMM’dir”21 Eylül 2021
İBB'nin AKP'li rekortmen 'İhale Avcısı21 Eylül 2021
Bayraktaroğlu, Hilal Kaplan gibilerin hapse girdiklerini görmeden ölürsem kahrolurum20 Eylül 2021
HDP Bursa’dan seslendi: HDP’liyiz, her yerdeyiz20 Eylül 2021
CHP’de Küfre Disiplin, Tacize Aferin!20 Eylül 2021
Cumhur İttifakı'na büyük şok20 Eylül 2021
Aile hekimleri "yönetmelik iptal edilmezse istifalar yaşanacak"19 Eylül 2021
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Serbest Bırakılmalarını Talep Etti17 Eylül 2021
İBB Meclisi’nde Beykoz Çayırı tartışması17 Eylül 2021
Çıray, "Demokrat, milliyetçi ve kalkınmacı partiyiz 13 Eylül 2021
Akşener: “ Bakın zor durumda olan kimmiş?10 Eylül 2021
“CHP’DE NAMUSLU OLMANIN BEDELİ İHRAÇ”05 Eylül 2021
HER YER RÜŞVET- HER YER YOLSUZLUK!04 Eylül 2021
Ülkü Ocakları tehditle video yayınlattı04 Eylül 2021
Barışta, yaşamda, kardeşlikte inat ediyoruz!03 Eylül 2021
Akşener’in yanına gelen vatandaş: Vali onurumuzu kırdı 03 Eylül 2021
Kavuncu'dan Cahit Özkan'a suç duyurusu 02 Eylül 2021
3 kızını öldüren imam tutuklandı01 Eylül 2021
UKOME İBB'nin bin taksi teklifini 8. kez reddetti26 Ağustos 2021
Son anket: MHP baraj altı, AKP’nin oyu yüzde 3324 Ağustos 2021
KESK: Ankara'dayız ...21 Ağustos 2021
Tekin: İstanbul’un en değerli arazileri peşkeş çekiliyor20 Ağustos 2021
Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor19 Ağustos 2021
Akşener'den 'hudut namustur' pankartı tepkisi: Alınlarımıza asarız 19 Ağustos 2021
KILIÇDAROĞLU'NU ABD KIZDIRDI18 Ağustos 2021
Akşener: Erdoğan ve Amerika açıklama yapmalı18 Ağustos 2021
AKP'li meclis üyesine cinsel saldırı suçlaması18 Ağustos 2021
Peker, Külünk'e meydan okudu: Sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım17 Ağustos 2021
Kamu-Sen'den Hükümete zam protestosu16 Ağustos 2021
Harun Karadeniz’in Anısı Mücadelemizde Yaşıyor15 Ağustos 2021
Mahir Çayan'ın yoldaşı/ kayınbiraderi Orhan Savaşçı yaşamını yitirdi13 Ağustos 2021
TKP’den Yardım kampanyası" adı altında para toplanmasına tepki 13 Ağustos 2021
Tüm Köy Sen: “Açıklanan fındık taban fiyatını kabul etmiyoruz”12 Ağustos 2021
Seks partileri, şantaj, mafya, uyuşturucu, çatışmalar, cinayet ile örülü hikâyenin özeti12 Ağustos 2021
BARAJI DÜŞÜRMEK VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN BOŞ KALMAMASI İÇİN Mİ?12 Ağustos 2021
Kastamonu’da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı11 Ağustos 2021
Böyle giderse İstanbul 3 adaya bölünecek11 Ağustos 2021
CHP ve HDP’den Orman ve kıyı yağmalanmasına ret – İYİ'lerden evet06 Ağustos 2021
Selçuk'un istifası kabul edildi, çift maaşlı Özer geldi...06 Ağustos 2021
Halk TV'ye saldırı - Saldırgan ve Mehmet Ağar06 Ağustos 2021
İstanbul Bağcılar'da meydanı karıştı! Bıçak ve sopalar havada uçuştu05 Ağustos 2021
Barış Atay, Marmaris'te afet bölgesini ziyaret etti04 Ağustos 2021
polisleri tehdit etti: Bu adam kim?03 Ağustos 2021
İnce “Uçak falan yok” diyen Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!31 Temmuz 2021
CHP’li Çantacı Akpolat Rüşvet Dağıttı...!30 Temmuz 2021
Kavurucu sıcaklar geliyor...30 Temmuz 2021
Yangınlar nedeniyle Hacı Bektaş Veli festivali ertelendi30 Temmuz 2021
MHP KOCAELİ’NDE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFALARI PEŞPEŞE …30 Temmuz 2021
İstanbul'a 1000 yeni taksi geliyor30 Temmuz 2021
MÜLTECİ KRİZİ DEĞİL, DÜZENİN KRİZİ!29 Temmuz 2021
CHP’de İmamoğlu ne derse o…29 Temmuz 2021
Suriyelilerin yüzünden gençlerimiz işsiz...28 Temmuz 2021
"Asya Kaplan Sivrisineği’ endişe yaratmaya başladı27 Temmuz 2021
İBB Taksimetre entegrasyonu konusunda uzlaştı26 Temmuz 2021
İstanbul için tsunami ve deprem uyarısı korkuttu! 26 Temmuz 2021
Türkiye sınırına yüzlerce tank ve zırhlı araç24 Temmuz 2021
Cilo Dağı'na kampçılar akın etti!24 Temmuz 2021
​Kemal Türkler'in katledilişinin 41'inci yılı22 Temmuz 2021
HKP, TRT’ye Halk Düşmanlarının atanmasını yargıya taşıdı!18 Temmuz 2021
"TRT'ye atanan "Ah" o kadın..."18 Temmuz 2021
RİZE'DE TÜNEL ÇALIŞMASI STOP!17 Temmuz 2021
Gergerlioğlu’nun milletvekilliği iade edildi16 Temmuz 2021
İBB’den Halk Ekmek’e yüzde 25 zam16 Temmuz 2021
Barış Yarkadaş: Papara'yı kim koruyor? 14 Temmuz 2021
Akşener: Rizelilk kürsülerden üfürmekle olmaz14 Temmuz 2021
AKP ve MHP' nin oyları ile Emekliye bayram ikramiyesi reddedildi...14 Temmuz 2021
Esenler yok!10 Temmuz 2021
Peker'den şok açıklamalar: Halka silah dağıttılar, milyarlarca TL hakkınızı çaldılar08 Temmuz 2021
ÇİFT MAAŞ ALAN VE PARAYA DOYMAYAN AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI 07 Temmuz 2021
İnce zamları mı kutluyor? 07 Temmuz 2021
Kadıoğlu’nun bu videosu gündemde07 Temmuz 2021
AKP’nin kalesi isyan etti “Hükümet istifa” 06 Temmuz 2021
Soylu’yu efkar bastı03 Temmuz 2021
"Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil"03 Temmuz 2021
Kurban bağışına izin çıktı02 Temmuz 2021
İBB'ye kurban bağışı engeli02 Temmuz 2021
Yerel Basının "Önemi"01 Temmuz 2021
“Lale Devri” Başladı 01 Temmuz 2021
ZAM YAĞMURU BAŞLADI01 Temmuz 2021
İnce, iktidarı eleştirdi Kılıçdaroğlu’na meydan okudu 30 Haziran 2021
“Dualarımız kabul olmadı”30 Haziran 2021
“Ormanlar, nehirler sermaye değiller”26 Haziran 2021
CHP'Lİ TOPRAK ÇOK MARİFETLİ26 Haziran 2021
Dolmabahçe’de ne görüştüler?22 Haziran 2021
"FETÖ" hatırlatılınca çileden çıktı18 Haziran 2021
Çift maaş alan bürokratlar17 Haziran 2021
Kaderde; rüşvet ve şantajda varmış17 Haziran 2021
Peker Cem Küçük'e “şefkat Gösterecek”16 Haziran 2021
Odatv yazdı, Göksu sildi 16 Haziran 2021
İnce’den Erdoğan’a ‘hamdolsun’ tepkisi: Bence doktora görün15 Haziran 2021
Bunlar şanslı çocuklar" 3 farklı kurumdan 3 maaş alıyor"15 Haziran 2021
Erkan Baş : 'Erdoğan'ın Tek derdi delikten süpürülmemek15 Haziran 2021
İBB’den Sinan Erdem Spor Salonuna tahliye14 Haziran 2021
İsmail Saymaz, Sedat Peker'in AKP içinden nasıl bilgi aldığını anlattı09 Haziran 2021
Peker'den yeni video/ perşembe günü ekran başına07 Haziran 2021
Sağlar: AKP artık yıkıldı demektir06 Haziran 2021
"Hangi gelecekten bahsediyorsun.Lanet olsun böyle yaşama..."06 Haziran 2021
Akşener: Erdoğan ilk seçimde gidecek06 Haziran 2021
İNCE: TÜRKİYE’NİN KÖTÜ GİDİŞİNE EL KOYACAĞIZ06 Haziran 2021
HDP: “Bu yarayı kapatacak tek şey hakikat ve adalettir”03 Haziran 2021
AKP yakamızdan düşmedikçe çok ama çok borç ödeyeceğiz03 Haziran 2021
İnce’den erken seçim tahmini02 Haziran 2021
Cinsel istismarlara göz yuman müdürlere 'ödül' gibi terfi!29 Mayıs 2021
Emekçiler ve kadınlar buluşuyor...29 Mayıs 2021
"Barış Atay'a saldıranlardan birinin Sedat Peker'le fotoğrafı çıktı!"27 Mayıs 2021
TUĞLAYI BİZ ÇEKECEĞİZ, DUVARIN ALTINDA HEPSİ KALACAK!27 Mayıs 2021
Erdoğan: "Rize'deki ders birinci, daha neler olacak neler"26 Mayıs 2021
Gürsel Tekin’den Soylu’nun İddialarına Cevap26 Mayıs 2021
AKP’nin İstanbul’a ihanetine eyvallah- AMA- İmamoğlu'na protesto25 Mayıs 2021
Peker'den, Soylu'ya: Yakaladığınız uyuşturucular senin rakiplerinin malları mı?25 Mayıs 2021
Sağ'dan Kaftancıoğluna: "Senin demokrasi anlayışın sadece ekran ve gazete demokratlığı"25 Mayıs 2021
SOYLU ŞOV YAPTI- GAZETECİLER SORU SORMA ÖZÜRLÜ25 Mayıs 2021
VATANA İHANETTEN YARGILANMANIZ İÇİN BÜTÜN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM24 Mayıs 2021
İNCE: BU AHLAKSIZI GÖREVE GETİRENLERDEN HESABINI SORACAĞIZ23 Mayıs 2021
Esnaf : “Biz virüsten değil açlıktan ölüyoruz”22 Mayıs 2021
Sancar: Bizim kendi ittifaklarımız var -Türkiye'nin geleceğini birlikte kurtarmalıyız22 Mayıs 2021
Tutuklu, Tuncel ve Kışanak davası duruşması 11'inci kez ertelendi21 Mayıs 2021
Gezi duruşması 6 Ağustos'a ertelendi: Kavala'nın tutukluluğa devam kararı21 Mayıs 2021
Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘zorla getirme’ kararı21 Mayıs 2021
Akşener’e Rize’de alçak provokasyon20 Mayıs 2021
İnce, Partisi’nin yol haritasını açıkladı18 Mayıs 2021
HDP'den yalanlama: Selvi'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili yazdıkları yalan!18 Mayıs 2021
Külünk ’ten normalleşme' genelgesine eleştiri 16 Mayıs 2021
Kademeli normalleşmenin detayları belli oldu16 Mayıs 2021
Boğaziçi Köprüsü'nde dev pankart: 128 Milyar Dolar Nerede?16 Mayıs 2021
İnce: "Devlet hem vergi hem helallik istemez!15 Mayıs 2021
Mehmet Ağar, Türkçe Olimpiyatları'nda Fethullah Gülen'e övgüler düzüyordu14 Mayıs 2021
Karamollaoğlu: Müslümanlık buysa ben Müslüman değilim diyenler var!14 Mayıs 2021
Yarkadaş: CHP'li olmak onurdur, şereftir!13 Mayıs 2021
AKP’li Çelik ‘belge’ istedi, CHP’li Başarır paylaştı: Emniyet’ten “Peker’e koruma” yazısı13 Mayıs 2021
Özür diledi ama bir kere ruhlarına işlemiş mafya13 Mayıs 2021
Erdoğan Gitti Gidiyor - Sallandı Yıkılıyor11 Mayıs 2021
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası: Direnen İkizdere köylüsünün yanındayız11 Mayıs 2021
Soylu’nun “hedefinde” bu sefer Cumhuriyet gazetesi11 Mayıs 2021
CUMHUR İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?06 Mayıs 2021
CHP: Cuma günü saat 15.00’te gerçekleri açıklıyoruz06 Mayıs 2021
Görevden alınan bakan, 39 bin lira maaşla Kardemir’e yönetici oldu05 Mayıs 2021
CHP’den istifa eden edene, bu sefer Prof. Gaye Usluer05 Mayıs 2021
Salgın yönetiminde dünyanın en başarısız ülkesiyiz!05 Mayıs 2021
Asırlık Bir Çınar Daha Devrildi!03 Mayıs 2021
Eski AKP'li vekile ‘3 kadınla ilişki’ suçlaması… 02 Mayıs 2021
SODEV “Yoksul Semtlerde Madde Kullanımının Yaygınlaşması Raporu” Yayımlandı01 Mayıs 2021
Lenin 117 yıl önce işçilere seslendi: ‘Mücadelemizi daha büyük bir cesaretle sırtlanalım’01 Mayıs 2021
Yurttaşlar 1 Mayıs öncesi meydanlarda: 'Yeni bir düzen için yan yanayız'29 Nisan 2021
Demirtaş'ın hapis cezası onandı29 Nisan 2021
İnce: Millete iki seçenek sundular; ya açlık ya hastalık!27 Nisan 2021
Üç haftalık tam kapanma kararı açıkladı26 Nisan 2021
Ahmet Şık: TİP muhalefet açmazının aşılmasına vesile olacak26 Nisan 2021
AKP'li belediyelerinin 'Halk Ekmek büfelerine Baskıcı, otoriter faşizan tavrı”26 Nisan 2021
“Türkiye'nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor”26 Nisan 2021
Rize / İkizdere Cengiz İnşaata ve taş ocağına direniyor 25 Nisan 2021
Erkan Baş, “Sizin çocuklarınız askere bile gitmedi" (Bir Sosyalistin İsyanı) 23 Nisan 2021
Metin Lokumcu için adalet! "UNUTMADIK..."21 Nisan 2021
Akşener: AKP'nin gidişi milletimizin şahlanışı olacak21 Nisan 2021
AKP'li Göksu rezil oldu20 Nisan 2021
Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldı19 Nisan 2021
İşçinin, emekçinin bayramına her türlü yasak!18 Nisan 2021
AKP’NİN ESERİ: DOĞU’DA PATATES İZDİHAMI- YURTTA '128 milyar dolar nerede?'18 Nisan 2021
Sokak isyanda! '128 Milyar Dolar Nerede'18 Nisan 2021
İnce'nin sağlık durumu iyi / Hafta başında taburcu edilmesi bekleniyor17 Nisan 2021

Foto Galeri Buyuk
Yoldaş
komünist başkan
1 Mayıs 2013
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH