SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Ali Kazan - kopra_hk@hotmail.com
Esenler CHP Kongre İzlenimleri
27 Ocak 2016 - 200 okunma

  Esenler CHP Kongre İzlenimleri

ilçe kongresine dair izlenimlerimi gecikmiş olsa,da yazıyorum.

Esenler,de Cumhuriyet halk partisinin bir türlü halkla buluşamıyor olmasını tahlil etmekte yarar var.Nedenlerden birisi kanımca kendi içinde parçalanmışlıktır.Kongrenin yapıldığı salonda resim ortada duruyordu.Eski yönetim tarafı,yeni yönetime aday kesimin tarafı,birde protestocu olarak varlığını ortaya koyan grubun varlığı  Konuşmacıların üslubu ise kinayeli ve ötekileştiren bir seyirde yol alıyordu.

 "Dansöz"Karaktersiz" vurgusu ise çelişkilerin derinliğini yansıtıyordu. Oysa Cumhuriyet halk partisinin tarihi vizyonuna ters bu yaklaşımlar güçlü bir şekilde kınanmalıydı.

   Kendi parti mensubu arkadaşlarını bu yaylım ateşi ve atışları yapanlar daha sonra nasıl birlikte siyaset yürütebilir ki?

Oysa Esenler ilçesinin tek umudu haline gelebilmelidir CHP. Bu parçalı dar anlayışlar sonucu mevcut dağınık enerji sinerjiye dönüşemiyor. Halka dönük bir vizyonla, halkla bütünleşen bir bir CHP Esenlerde depara kalkabilir. Eleştiri öz eleştiri mekanizması mutlaka içselleştirilerek  önünü açmasını başarabilmelidir. Yanı sıra mutlaka Esenlerde yaşayan halkların sorunlarını gündemine alarak lokal alanda çözüm üretme iradesini ortaya koymalıdır yeni yönetim.

  Siyasetin öznesi insandır, nesne  haline gelen bir örgüt bırakalım halka umut olmayı tam tersi halkın önünü kapatan bir durumu yaşar. Küçük olsun benim olsun anlayışı ise ülkeye kayıp ettirdiği gerçeğini görmeliyiz. Dolaysıyla esenlerde Cumhuriyet Halk Partisi kendi iç sorunlarını kamuoyu önünde değil içeriden çözme yol ve yöntemiyle aşmalıdır. Halkın sorunlarını halkla birlikte planlı programlı bir şekilde sonuç alıcı tarz ile hayata geçirmenin pratiğini ortaya koyan bir CHP,nin kazanacağı umudu diri olmalıdır.Etnik,dinsel,mezhepsel tuzaklara düşmemelidir.

.Tüm halkı kucaklayan,çok konuşan değil,çok dinleyen anlayışla güven telkin eden yaklaşımlarla Esenler ilçe örgütü güvenin,ilginin adresi olması sağlanmalıdır.İç bünyesinde demokratik mekanizmayı çalıştıran bir yönetim etrafına güven telkin edecektir.Bu güvenle Halk Esenler CHP ilçe örgütü nezdin,de kıymet ve kabul gördüğünü artık görebilmelidir.

Yeni Başkan Bülent beyin kongre konuşması kapsamı dar olsa, da polemiğe mahal vermemesi takdire şayandı. Yeni yönetime başarılar diler, esenler ilçesine hayırlı olmasını dilerim. Ali kazan.
 
 
 


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Ali Kazan Diğer Yazıları

27 Ocak 2016 - Kan Denizi…
27 Ocak 2016 - ÜLKEMDE AYDIN OLMAK ZOR ZANAAT
27 Ocak 2016 - YEREL PADİŞAH
27 Ocak 2016 - SİVAS KATLİAMININ 21. YILI
27 Ocak 2016 - Halkların Umut Adresi
27 Ocak 2016 - Esenlerde yerel seçim arifesi...‏
27 Ocak 2016 - Beslemeler
27 Ocak 2016 - Lole
25 Ocak 2016 - Kadınların Çaresizliği...
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH