SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Köksal Kartal - admin
İNCE ve genel merkeze küfreden zavallıları kınıyorum…
13 Ağustos 2020 - 117 okunma

Sayın Muharrem İNCE'nin Partinin örgüt, örgütlenme ve eylem pratiği üzerinden eleştirileri yapıcı yaratıcı siyaset şekillenmesine hizmet edebilecek değerlendirmelerdir. Partiye ilişkin Sayın ince’nin eleştirilerini az bile buluyorum.

Ancak Partici içinde bir ağırlık olma iddiasında olanlar, içinde buldukları kurumun dönüşüm ve değişimini gerçekleştiremeyenlerin içinde bulundukları mevziyi terk ederek ” memleket” dönüşümü ve değişimi adına yol katetmesi siyaset sosyolojisine ters bir durum.

Evet partinin siyaset pratiğine ilişkin soru ve sorunları tartışma zamanıdır. Ancak mevcut durum; program, Siyasal strateji ve örgüt niteliği üzerinden yapılanma gerektiriyor. Bütün bunlar üzerine oturan bir pragmatizmin liderlik iddiası kabul edilebilir. Pragmatizm bir siyasal argüman olarak “kime ve neye” sorusunu gerektirir.

Neye sorusuna cevap veremeyen bir pragmatizm öznellikte boğulur. Program strateji, ideolojik birlik ve ideolojik netlikten yoksun bir pragmatizm “öznel pragmatizm”dir. Ve ergen psikolojisi içinde bir çırpınış halidir. Sayın İnce’nin tavrı ne CHP deki mevcut çürümelere ne de “memleket”e çare olacak bir tavır değildir. CHP deki örgütsel doku çürümelerine mutlaka müdahale edilmelidir. müdahale öznel kaygılarla değil felsefi siyasi ve iktisadi politik kalibreyle olmalıdır.

Askerde canı yanan bir er ağır bedel ödememek adına komutana der ki
-makamın, rütben cübben hariç senin ta…. Der
Geldiğimiz nokta tamda bu…Bu arada karşılıklı sayın İNCE ve genel merkeze küfre varan ifadeler kullanan siyasal kalite ve kalibreden mahrum zavallıları kınıyorum.

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Köksal Kartal Diğer Yazıları

13 Temmuz 2020 - CHP bir genel başkan değil bir “lider” beklemektedir
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH