SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Ali Kazan - kopra_hk@hotmail.com
Kadınların Çaresizliği...
25 Ocak 2016 - 212 okunma

Kadınların Çaresizliği...
 
Ülkemizde siyaset belası beyinlerimizi dumura uğratmış. Toplum olarak hızla bir çöküşe gitmekteyiz. Meclisteki kayıkçı Kavgası, ülkenin hiç bir sorununa çözüm üretmiyor. O kadar çok sorun var ki yazılacak, konuşulacak. En korkunç olanı, da aileyi dejenere eden gelişmeler bir karabasan gibi çökmüş toplum olarak üstümüze. Kadın katliamları artık sıradanlaştı ülkemizde.
 
 Halk olarak o kadar manevi değerlerden uzaklaştık ki iş bu felakete gelip dayandı. Kadın konusu en önemli meselemiz olması gerekiyor iken maalesef gündem, de dahi günceliğini koruyamıyor. Bu kezde kangren olarak toplumun tüm dokusuna sirayet ediyor. Aileler param parça. Her gün ortalama üç kadının ulu orta öldürüldüğü bir coğrafyada yaşamaktayız. Ülkenin her köşesinde öldürülen kadınlarla halk olarak her geçen gün dibe vuruyoruz.
 
Boşanmalar ise almış başını gidiyor. Esenlerde ikamet eden bu hanım efendinin başına gelenler insanın kanını donduruyor. Çaresiz ve çözümsüz adeta ölümü bekliyor. Kocası tarafından defalarca fiziki şiddete maruz kalıyor. Burnu kırılıyor. Tüm bunlara tanıklık eden ufacık bir yavruda bu şiddet sarmalında payına düşeni fazlasıyla alıyor.
 
Bu hanım efendi bir firmada alım satım departmanında çalışmaktadır. Doktor raporu var. Savcılığa bir kaç kez başvuru yapmış. Hayati tehlikesi bariz bir şekilde orta yerde duruyor olmasına rağmen koruma tahsis edilmiyor. Kocası günün her saatinde tehdit ve şantajlarıyla adeta kadını bunaltmıştır. Bizzat kendim AKP ilçe başkanı Gökhan beyi arayarak bu konuyu aktarmıştım bizzat kendisine. Sayın başkanda bürokratik yolu göstermekle yetindi. Zaten konu ilgili makamlara iletilmiş. Ama sonuç koca bir hiç. Bu kadın hem annelik hem de aile geçimini omuzlamak zorunda kalmış. Kocanın eve bakmaması sonucu evden Ailenin ekonomik durumu el vermediğinden evini taşıyamıyorlar.
 
Ailenin tümü perişan ve mağdurlar. Altı yüz Türk lirası nakliye parası olmadığından dolayı bu insanlar evlerini dahi taşıyamıyorlar. Kırmızı pazartesi romanı var. Aynen bu romanın Esenler uyarlaması yaşanmadan yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu kadının başına her hangi bir şey gelmesi halinde başta başvurduğu devlet yetkilileri sorumlu olacaklardır. Çaresizlik, sahipsizlik o kadar sirayet etmiş ki bu kadının hayatına korkudan konuşamıyor.7/24/Esenler haber olarak onu haber yapmak istedik fakat kadıncağız korkudan konuşamadı.
 
Bütün bunlar yetmezmiş gibi iş yerinde aldığı ihtarlar sonucu kadın işinden olmamak pahasına yaralı bereli haliyle işe gitmektedir. Her tarafta kuşatılmış bir vaziyet bir kadının sesiz çığlığı toplumda yankılanamıyor. Bu kadında diğer öldürülen kadınlar gibi öldürülmeden  devlet sahip çıkmalıdır. Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan hep derki, Cennet annelerin ayakları altındadır. Bu kadında bir  annedir ve ümitsizlik, çaresizlikle boğuşmaktadır. Öldürülen kadınlarımıza bir yenisi eklenmeden başta Esenler’deki yetkililer olmak üzere harekete geçmelerini istirham ediyorum. Hanım efendi korkudan dolayı röportaj vermek istemedi. İşinden olma korkusu, da işin cabası... Konu Esenler AKP ilçe örgütünün bilgisi dahilinde olduğunu biliyorum. Gazetemizden, ilgililerin aileye ulaşım talebi olursa karşılanacaktır. Cennetle özdeş bir insanın ölümüne seyirci kalmayalım.
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Ali Kazan Diğer Yazıları

27 Ocak 2016 - Kan Denizi…
27 Ocak 2016 - Esenler CHP Kongre İzlenimleri
27 Ocak 2016 - ÜLKEMDE AYDIN OLMAK ZOR ZANAAT
27 Ocak 2016 - YEREL PADİŞAH
27 Ocak 2016 - SİVAS KATLİAMININ 21. YILI
27 Ocak 2016 - Halkların Umut Adresi
27 Ocak 2016 - Esenlerde yerel seçim arifesi...‏
27 Ocak 2016 - Beslemeler
27 Ocak 2016 - Lole
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH