SİYASET      EKONOMİ      FİNANS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      EĞİTİM KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

-
Ne bekliyordunuz ki?
20 Ağustos 2013 - 1989 okunma


Ne yani, dünyaya belediyecilikte vizyon kattıklarını söyleyenler 20 senedir yönettikleri Esenler’i bina yıkıntısı haline getirmek yerine planlı bir şehir mi oluşturacaklardı Allah aşkına?

Şimdi kaldırım yaptık diyerek sevinmek, açılış yapmak yerine zamanında planlı yollar mı inşa edeceklerdi?

20 senedir yönettikleri Esenler’e şimdi altı üstü bir üst geçit yaptırıp sonra bunun açılışını yapmak yerine, halktan senelerdir böyle bir hizmetin verilmediğinden ötürü özür dileyecek halleri yoktu tabii.

Esenler Cumhuriyet Meydanı trafiğini yer altına aldıkları için kendilerini küçük dağların yaratıcısı sanmak yerine modern kentlerdeki örnek uygulamaları da dikkate alacak halleri de yoktu. Kaz gitsin, betonu dök gitsin. 

İtfaiye binası yapmakla övünmek varken, bu bizim görevimiz demelerini de kendilerinden beklemiyoruz. Kimin haddine.

Sağda solda kendilerini kentsel dönüşüm uzmanı göstermek varken, “arkadaş biz belediyenin şirketine para kazandırmaya çalışıyoruz. Onu da yarım yamalak yapıyoruz ya da yapamıyoruz, halk umrumuzda  değil” hiç demesinler. Bunu da beklemiyoruz.

20 senedir Esenlerli çocukların oyun parkı ihtiyaçları yoktu zaten. 20 senedir galiba Esenler’i de marslılar yönetiyor. Biz de uzayda yaşıyoruz. Burası da dünya değil herhalde. Şimdi buldukları boş 30-40 metrekare alana park yapmakla övünmek de en doğal hakları ne de olsa.

Etrafa yerleştirilmiş renkli renkli ışıklarla övünmeleri de çok haklı. Kendilerine bu konuda Nobel ödülü verilmeli. Dünyada elektrik de yok ampül de yok; ilk onlar buldu. Bizleri karanlıktan kurtardıkları için kendilerine duacıyız.

Belediyelerin bu ülkede reklam ajanslarından farkları yok. Eee tabii benim reklamımı yapacak halleri de yok. Ne de olsa istediklerinin – kendilerinin – reklamını yapacaklar doğal olarak.

Ramazan etkinliklerinde Erbakan Hoca varken bu ülkeye emeği geçmiş kayıp trilyonlara karışmamış bilim insanlarını, aydınları, yazarları anacak halleri de yoktu. Hocaları varken kimseye sıra bırakılmazdı çünkü. 
 
Halkın cebinden eski para ile 1 trilyon harcanarak düzenlenen Ramazan etkinliklerinde o kadar havaii fişek boş yere patlatılmadı. Ne de olsa koskoca belediye başkanı konuşmuştu. Büyük nimetti. Alkışlar bile yetmezdi o coşkuya (!) Patlatmasalar kabahatti…

Bence bu projelerin ismi “dev projeler, dev yatırımlar” da olmasın. Daha büyük daha alengirli bir isim bulunsun. Ne de olsa dünyayı yeniden keşfediyoruz. 
Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Diğer Yazıları

26 Aralık 2014 - En az üç çocuk?
17 Ekim 2014 - Esenlerli Olmak (2)
30 Eylül 2014 - Lozan (1)
14 Mayıs 2014 - Kömür Karası
14 Şubat 2014 - Demiryolları
24 Ocak 2014 - Biz ve Siz
12 Aralık 2013 - Beslemeler
25 Kasım 2013 - ELEŞTİRİSEL ELEŞTİRİ
30 Eylül 2013 - Ne iş?
17 Temmuz 2013 - Esenlerli Olmak?
06 Ekim 2012 - HANGİ GÖKSU
08 Mayıs 2012 - MARİFET
10 Ağustos 2011 - KALKINMA VE OKULLAR
27 Haziran 2011 - BU UÇAK UÇMAZ
26 Haziran 2011 - BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ YAZILARIYLA VE ÖZNEL YORUMLARIYLA YAKINDA ARAMIZDA…
https://www.facebook.com/halil.koc.1656/videos/1380714362104742/?t=0


 
..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
..
En Çok Okunan
Video Galeri
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen
Anasayfa | Gazeteler | Yazarlar | Foto Galeri | Duyurular | Künye
CH